Kartuzy. Zima nie ustępuje, a jednak „stolicę Kaszub” wczoraj odwiedziły… bociany

Kartuzy. Zima nie ustępuje, a jednak „stolicę Kaszub” wczoraj odwiedziły… bociany

Chociaż za oknem śnieżnie i taka aura będzie towarzyszyć mieszkańcom Kaszub jeszcze przez kilka dni, wczoraj teren jednej z kartuskich szkół odwiedziły bociany, a to znak, że wiosna coraz bliżej. Póki co jednak w związku z opadami śniegu kartuska policja ostrzega przed bardzo trudnymi warunkami na drogach.

Chociaż spoglądając dziś za okno, trudno spodziewać się nadchodzącej wiosny, ta zmierza już na Pomorze – póki co małymi krokami. Dopiero w drugiej połowie marca jednak termometry w regionie będą pokazywać nawet kilkanaście stopni.

Tymczasem dziś kartuska policja ostrzega w mediach społecznościowych przed bardzo trudnymi warunkami na drogach, spowodowanymi opadami śniegu, które potrwają – z przerwami – do końca weekendu.

Reklamy

Dziś przed godz. 7 w miejscowości Przewóz (gm. Chmielno), jak podaje KPP w Kartuzach, doszło do zdarzenia drogowego, którego uczestnik nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Wczoraj zaś jeden z czytelników przesłał nam zdjęcia, wykonane w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, przedstawiające przechadzające się tam bociany. A to znak, że znienawidzona zima najprawdopodobniej wkrótce przestanie nawiedzać Kaszuby.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*