Kaszubska Influencerka nagrała kolędę z „Motylkami”

Kaszubska Influencerka nagrała kolędę z „Motylkami”

Tym razem to „Motylki” ze Szkoły Podstawowej w Sulęczynie wystąpiły wspólnie z Karoliną Stankowską, czyli Kaszubską Influencerką w kaszubskiej kolędzie. Premiera już dziś w serwisie YouTube. Regionalistka zapowiada, że w przyszłości będzie realizować kolejne projekty z dziećmi na Kaszubach.

Jak mówi Karolina Stankowska, pomysł na kolędę z zespołem „Motylki” zrodził się przy kręceniu teledysku utworu „Kraina Miłości” z „Tuchlińskimi Skrzatami”.

-Panu Piotrowi Złochowi, który jest akordeonistą zespołu „Tuchlińskie Skrzaty”, jak i „Motylki”, bardzo spodobała się idea tworzenia wspólnego utworu z dziećmi, dlatego do kolejnego projektu zaproponował właśnie „Motylki” ze względu na brak promocji tego zespołu, ale i też talent i krzepę dziewczynek – mówi Kaszubska Influencerka. – „Motylki” to nietypowy zespół folklorystyczny, ponieważ nie ma tam ani jednego chłopca.

Reklamy

Zobacz również: Sierakowice. Kaszubska Influencerka nagra utwór o „krainie miłości”. Wystąpią dzieci

W październiku praca nad kolędą nabrała tempa. Słowa kaszubskie napisał Tomasz Fopke, a muzykę skomponował Piotr Łopacki. Dziewczynki pół listopada poświęciły na naukę i jak podkreśla K. Stankowska, praca z dziewczynkami poszła sprawnie ze względu na przygotowanie ich przez nauczycieli języka kaszubskiego – Dorotę Kerlin jak i Grażynę Kordę, a także choreograf Edytę Gawin i wspomnianego akordeonistę Piotra Złocha.

Praca nad nagraniami wokali i filmowania scen do teledysku trwała 3 dni. Projekt został współfinansowany przez Katarzynę Szalewską, córkę nieżyjącego już kaszubskiego działacza Grzegorza Szalewskiego. Klip został nagrany w Kartuzach w nowo powstałym „Studiu Wspomnień” oraz w parku „Leśnego Dworu” w Sulęczynie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*