Kaszuby na weekend: 1-3 lipca [ZAPOWIEDZI]

Kaszuby na weekend: 1-3 lipca [ZAPOWIEDZI]

Polecamy Kaszuby na weekend! W najbliższą sobotę i niedzielę warto wybrać się między innymi do Chmielna, Stężycy, Sulęczyna, Przodkowa, Żukowa i Wdzydz. Warto pojeździć! Przed nami koncerty, festyny, biegi wyścigi rowerowe itp. Zobacz, co będzie się działo na Kaszubach od 1 i 3 lipca!

WYSTAWA-WDZYDZE

Zdjęcie 1 z 13

Fot.: mat. organizatora

W piątek, 1 lipca w Sulęczynie rozpocznie się 44. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Turystycznej „Bazuna”. Przeglądowi towarzyszyć będzie Sulęczyński Jarmark Sobótkowy. W programie koncerty zespołów obchodzących artystyczne jubileusze – SETA i SŁODKI CAŁUS OD BUBY. Gwiazdą „Bazuny” będzie WOLNA GRUPA BUKOWINA.

Zobacz też:  „Bazuna” w Sulęczynie już po raz drugi!

W ten weekend koncertowo będzie też w Żukowie, gdzie 3 lipca rozpoczyna się Żukowskie Lato Muzyczne. Niedzielny koncert szant i piosenek marynarskich na dziedzińcu kościoła WNMP rozpocznie się o godz. 16.

Reklamy

Prócz wydarzeń muzycznych w weekend obfitować będzie w wydarzenia sportowe. Zachęcamy do kibicowania biegaczom w Przodkowie, triathlonistom w Stężycy, sztangistom w Chmielnie. 

Zobacz też: Festiwal Truskawek Kaszubskich w Chmielnie 2 i 3 lipca

Amatorów truskawek i dobrej zabawy zapraszają do Chmielna organizatorzy I Festiwalu Kaszubskiej Truskawki. W programie miedzy innymi bicie rekordu w gotowaniu zupy truskawkowej. 

Najważniejszą dla Kaszubów imprezą w  nadchodzący weekend będzie XVIII ZJAZD KASZUBÓW we Wdzydzach. Impreza odbędzie się w sobotę, 2 lipca.

SZCZEGÓŁY IMPREZ NA PLAKATACH W GALERII

Skomentuj: Kaszuby na weekend: 1-3 lipca [ZAPOWIEDZI]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*