fot. ZSZiO Kartuzy/ Iskierka Nadziei

Klub Iskierka Nadziei wyróżniony na ogólnopolskiej gali w Warszawie [ZDJĘCIA]

Szkolny Klub Iskierka Nadziei działający w ZSZiO w Kartuzach został wyróżniony podczas Ogólnopolskiej Gali Konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Wolontariusz roku”. Zobacz zdjęcia!

iskierka_nadziei_001

Zdjęcie 1 z 6

fot. ZSZiO Kartuzy

21 czerwca 2017 r. wolontariusze udali się do Zamku Królewskiego w Warszawie na uroczystą galę. Towarzyszyła im dyrektor placówki w Kartuzach – Grażyna Maczulis, oraz pedagog Justyna Kluge. Na uroczystości pojawiła się także Pomorska Kurator Oświaty pani Monika Kończyk.

W konkursie MEN „Wolontariusz roku” wyróżniono jedynie 14 laureatów. Warto zaznaczyć, że zgłoszeń było blisko 400. Konkurs miał na celu zwrócić uwagę na to, jak ważną kwestią jest bezinteresowna pomoc innym i działania w środowisku szkolnym i lokalnym. 

Reklamy

Przejdź do: Mieszkańcy ul. Kolejowej skarżą się na remont i zastępcę burmistrza [ZDJĘCIA]

Anna Zalewska w swoim wystąpieniu podkreślała, że to właśnie dzięki wolontariatowi uczniowie uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.

Szkolny Klub Iskierka Nadziei otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie maksymalnie 120 sekundowego filmu, oraz charakterystyki prezentującej na czym polega praca wolontariusza. Uczniowie ze Wzgórza świetnie się spisali, co zaowocowało tym wspaniałym wyróżnieniem.

Dodatkową atrakcją dla uczestników wyjazdu była możliwość zwiedzenia Zamku Królewskiego, Placu Zamkowego i Stadionu Narodowego.

Skomentuj: Klub Iskierka Nadziei wyróżniony na ogólnopolskiej gali [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*