Kolejny Festiwal Dobrego Czasu w nadchodzący długi weekend

Kolejny Festiwal Dobrego Czasu w nadchodzący długi weekend

W długi czerwcowy weekend (31 maja – 2 czerwca) w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie (gm. Kartuzy) odbędzie się trzecia edycja wydarzenia pod nazwą „Festiwal Dobrego Czasu”. Wydarzenie to skierowane jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi, małżeństw, narzeczonych i zakochanych, mając na celu promowanie ważnej roli rodziny oraz wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie. Zobacz plakat!

Pragnieniem organizatorów jest, aby festiwal odbywał się co roku oraz przyciągał coraz to większą liczbę osób, w szczególności mieszkańców Powiatu Kartuskiego i okolic. „Festiwal Dobrego Czasu” to inicjatywa, która zrodziła we wspólnocie uwielbieniowej „Jastra” pod wpływem inspiracji dziełem diecezjalnego Zespołu „Dobry Początek”, który od 2013 roku działa w diecezji pelplińskiej, organizując m. in. „Weekendy dla narzeczonych z lekcją tańca”, będące wyjątkową formą kursu przedmałżeńskiego, czy też „Wieczory dla małżonków”, które pozwalają kontynuować formację już w małżeństwach.

W piątek i sobotę o godz. 18, trwając w oktawie Bożego Ciała, zostaną odprawione msze święte, podczas których w sposób szczególny będziemy obejmować modlitwą małżeństwa i rodziny. W piątek odbędzie się „Randka na dobry początek” dla zakochanych, budujących swoją relację przed ślubem, a jej gośćmi będą Kamila i Tomasz Sołtyskowie z diecezjalnego zespołu Dobry Początek. Po sobotniej mszy odbędzie się „Randka małżeńska”, której Gośćmi Specjalnymi będą Ludzie Pełni Życia, czyli Marta i Stanisław Jędrzejewscy, od wielu lat prowadzący konferencje i warsztaty dla małżeństw.

Reklamy

W niedzielę festiwal rozpocznie się Mszą świętą o 11.30, a następnie na scenie plenerowej przy kościele będą odbywały się koncerty i konferencje zaproszonych gości. W tym roku usłyszymy świadectwo Karoliny i Macieja Piechów – autorów znanego bloga SzczęśliwaRodzina.com, a także koncerty zespołów D.N.A. [Dla Nas Abba] oraz Lumen. Organizatorzy przewidzieli również możliwość Spowiedzi świętej, adorację Najświętszego Sakramentu, pyszny poczęstunek oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Festiwal Dobrego Czasu stanowi doskonałą okazję na pogłębienie więzi zarówno w naszych rodzinach, jak i z Panem Bogiem. Z całego serca zachęcamy wszystkich do przybycia na to wydarzenie, aby móc przeżyć prawdziwie dobry czas!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*