Kolejny sukces „Rebelii”. 2 złote medale i tytuł najlepszego zawodnika

Kolejny sukces „Rebelii”. 2 złote medale i tytuł najlepszego zawodnika

W dniach 25 sierpnia – 3 września w Stambule odbywały się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu. Rebelia Kartuzy przywiozła 3 medale, w tym aż 2 złote, brąz i tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw dla Kacpra Śleszyńskiego.

Mistrzostwa „starego kontynentu” zgromadziły 1584 zawodników z 38 krajów, którzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: dzieci, kadeci i juniorzy. 5 zawodników Patryka Zaborowskiego z Rebelii Kartuzy i Sierakowice rywalizowało w grupie wiekowej junior – 16-18 lat o tytuł najlepszego zawodnika Europy.

Jako pierwszy drogę po złoto rozpoczął Adam Miłosz 75 kg junior młodszy tocząc 3 walki. Pierwszą z Ukraińcem – wygrana 2:1, drugą z Turkiem – również 2:1, a w finale z Polakiem Przemysławem Cielemeckim wygrał 3:0.

Reklamy

Warto wspomnieć, że federacja WAKO w grupie wiekowej dzieci, kadeci i juniorzy dopuszcza do startu ME I MŚ po dwie osoby z danego państwa. Są to mistrzowie i wicemistrzowie rozgrywek krajowych, co pozwala wyznaczyć bezwzględnego mistrza w wieku seniorskim, gdzie walczy tylko jeden zawodnik z danego kraju.

Kolejną osobą w ringu zdobywającą złoty medal i tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Europy w Ringu został Kacper Śleszyński walczący w 75 kg junior straszy. W drodze do złota stoczył aż 4 walki.

Pierwszego dnia mistrzostw wygrana z Turkiem – 3:0, drugiego dnia – 3:0 z Litwinem, trzeciego z Azerem – 3:0 i finał z Chorwatem – również 3:0. Najwięcej walk i sposób ich realizacji sprawiły, że młody mieszkaniec Szklanej został uznany najlepszym zawodnikiem form ringowych.

-To ogromne wyróżnienie dla Rebelii, Polski, Kaszub i Kartuz. Z pośród 1584 zawodników kontynentu, specjalne wyróżnienie zostaje przyznane właśnie nam – mówi Patryk Zaborowski.

Trzecia medalistka, a zarazem jedyna osoba walczącą w K1 zostaje Emilia Gruchała-Węsierska. Zawodniczka walcząca w 52 kg junior starsza przegrała walkę półfinałową z Turczynką, która później obok Kacpra została najlepszą kobietą w ringu.

Tym razem mata nie była dla nas łaskawa. Margareta Kąkol walczącą w Kick-light 65 kg zakończyła rywalizację w pierwszej walce z reprezentantką Słowacji 0:3. Kamil Kąkol 79 kg również walczący w Kick-light w 1/8 pewnie pokonuje Turka 3:0. Walka o wejście do strefy medalowej z reprezentantem Wielkiej Brytanii nie poszła po myśli duetu Kąkol/Zaborowski. Finalnie Kamil uzyskuje 5 lokatę na 11 zawodników, co jest ogromnym sukcesem.

-Te mistrzostwa to największy dotychczasowy sukces mojej drużyny, a historia pisze się na naszych oczach. Dwa złote medale przerosły nasze najszczersze oczekiwania. Bardzo dużą rolę odgrywał sztab trenerski złożony z ludzi od przygotowania mentalnego, przygotowania fizycznego oraz szerokiej gamy sparing-partnerów. Serdeczne podziękowania kierujemy do burmistrza Kartuz Grzegorza Gołuńskiego, starosty kartuskiego oraz Arkadiusza Mejer, którzy współfinansowali wyjazd, a także Bartosza Kuhl, Adriana Mańkowskiego, Adama Kryszewskiego i całej Rebelii Kartuzy za pomoc w przygotowaniach, wsparcie i ogromny doping – dodaje Patryk Zaborowski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*