Sport. „Rebelianci” drużynowym Mistrzem Polski w Kickboxingu light-contact juniorów

Sport. „Rebelianci” drużynowym Mistrzem Polski w Kickboxingu light-contact juniorów

Niemal 1000 osób wzięło udział w zmaganiach o tytuł Mistrza Polski, które odbyły się w Będzinie (woj. śląskie) w dniach 21-23 kwietnia. Z kolejnym ogromnym sukcesem wracają zawodnicy Rebelii Kartuzy pod wodzą Patryka Zaborowskiego. Po raz kolejny zawodnicy z Kaszub zdobywają „krążki” w wszystkich kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw stylu light-contact w grupie wiekowej junior, czyli od 16 do 19 lat, „Rebelianci” powtarzają sukcesy z marcowych mistrzostw kick-light, przywożąc do Kartuz tytuł drużynowego mistrza Polski z dorobkiem 2. złotych i 2. srebrnych medali.

W klasyfikacji medalowej bez podziału na grupy wiekowe w formule light-contact podopieczni Patryka Zaborowskiego zdobywają mocną 3. lokatę, co jest historycznym sukcesem klubu.

Reklamy

W formule kick light kadetów 10-16 lat „stolicę Kaszub” reprezentowało 6 zawodników. W tej grupie wiekowej „Rebelianci” przywożą tylko jeden medal ale z najdroższego kruszcu. Po 3. walkach na pierwszym stopniu podium stanął Bartosz Zając, który tryumfował w 42 kg kadetów.

Reszta drużyny uplasowała się poza podium, często tocząc nawet 3 walki – Norbert Utkała 63 kg , Mateusz Zając 57 kg , Błażej Pepliński 52 kg, Dawid Piask 47 kg, Patryk Klamrowski 47 kg.

W light-contact juniorów „Rebelianci” w 3 kategoriach wagowych doszli do finałów. Bezkonkurencyjny po raz kolejny w tym roku został Kacper Cybula, który gładko wygrywa kategorie królewska.

W kategorii 79 kg sytuacja była mniej skomplikowana, bo na przeciw siebie stanęli finaliści z kick-light – obaj z Kartuz. Tym razem lepszy okazał się Kamil Kąkol i to on wygrywa na punkty 3:0 z Kacprem Śleszyńskim.

Kategoria 65 kg pań to kolejny dobry start Margarety Kąkol, która tym razem musiała zadowolić się medalem srebrnym w finałowej walce, przegrywając z reprezentantką Zielonej Góry. Poza podium znaleźli się: Emilia Gruchała-Węsierska 55 kg, Robert Fierka 79 kg, Jakub Domaros 74 kg, Nikodem Wilczewski 69 kg.

Seniorska rywalizacją light-contact to 2. reprezentantów Kaszubskiego Centrum Sportów Walki – Nikola Zaborowska 55 kg oraz Patryk Rasch 94 kg. Nikola przegrywa pierwszą walkę, natomiast Patryk Rasch przywozi do domu srebrny medal.

W grupie wiekowej weteranów również zgarniamy „krążek”. Brązowy medal zdobywa Łukasz Socha 84 kg.

-Turniej w Będzinie pokazał trudy zmagań rosnącej w popularność dyscypliny, jaką jest kickboxing – mówi Patryk Zaborowski. – Przystąpienie do MKOL, Igrzysk Europejskich oraz poczekalnia do Olimpiady w Los Angeles potęguje ogromną popularność kickboxingu. 962 osoby na jednym turnieju to nowy rekord Polskiego Związku Kickboxingu. W niektórych kategoriach wagowych zgłoszono 35 zawodników. Cieszymy się, że Rebelia Kartuzy zaznacza swoją pozycję w tak obsadzonym turnieju i po raz kolejny wracamy z tarczą.

1

Zdjęcie 1 z 13

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*