Małkowo. Powstanie wielkie osiedle? „Będziemy wsią przejazdową by rozładować ruch…”

Małkowo. Powstanie wielkie osiedle? „Będziemy wsią przejazdową by rozładować ruch…”

Czy tereny ekologiczne w Małkowie zostaną zabudowane? Tego najbardziej obawiają się mieszkańcy sołectwa w związku z pomysłem budowy wielkiego osiedla na terenach Ekofarmy Kaszubskiej. Dziś o godz. 14 będą protestować w tej sprawie pod żukowskim urzędem gminy.

Mieszkańcy Małkowa w gminie Żukowo na Facebookowej stronie sołectwa sprzeciwiają się budowie dużego osiedla w miejscowości, a zarazem likwidacji farmy ekologicznej. Na portalu społecznościowym utworzone zostało wydarzenie, zachęcające do protestu w tej sprawie dziś o godzinie 14. pod żukowskim urzędem gminy.

-„Miała być ekologia, a będzie wielkie osiedle. Po latach nagle duńscy właściciele chcą przeznaczyć tereny ekologiczne Ekofarmy Kaszubskiej pod wielkie osiedla. 72 hektary, w tym droga łącząca Małkowo z ul. Przodkowską, co sprawi, że będziemy wsią przejazdową by rozładować ruch” – czytamy na Facebookowej stronie Małkowa. – „Czy mało w naszej gminie jest przykładów na nierozważne budowanie wielkich osiedli? Czy nasza infrastruktura jest na to gotowa?”

Reklamy

Mieszkańcy Małkowa alarmują, że jeśli żukowscy radni zgodzą się na taką propozycję planu zagospodarowania przestrzennego, Małkowo nie będzie już spokojną wsią. Tym samym nie zgadzają się na niszczenie terenów ekologicznych, co zamierzają wyrazić w dzisiejszym proteście. Szczegółowo odnoszą się do sprawy również na stronie www.malkowo.info.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*