Żukowo. „Bombowa” impreza w domu kolekcjonera amunicji – 22-latek z kawałkiem stali w głowie

Żukowo. „Bombowa” impreza w domu kolekcjonera amunicji – 22-latek z kawałkiem stali w głowie

W miniony czwartek kartuscy policjanci zatrzymali 49-latka, który pomimo braku pozwolenia miał w swoim domu broń i amunicję, pochodzącą z czasów II Wojny Światowej. Ponadto podczas imprezy w jego domu doszło do eksplozji jednego z elementów ładunku, przez co zraniony w głowę został 22-letni mężczyzna. Za posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności do nawet 8 lat.

Wczoraj przed godziną 3 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Żukowie podczas imprezy w jednym z domów 22-letniemu mężczyźnie wbił się w głowę kawałek stali.

Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji oraz służby ratownicze. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas imprezy doszło do wybuchu elementu ładunku z II Wojny Światowej, który zranił 22-latka.

Reklamy

Mundurowi podczas przeszukania domu 49-letniego właściciela znaleźli pochodzące z czasów II Wojny Światowej broń i amunicję. Ustalono, że właściciel posesji jest członkiem grupy rekonstrukcyjnej.

49-latek został zatrzymany w związku z brakiem wymaganego pozwolenia na broń palną, a zraniony 22-latek został przewieziony do szpitala. Policjanci zatrzymali też dwóch innych uczestników imprezy. Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Na miejscu zdarzenia prowadzone są czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kartuzach.

Jeden Komentarz

  1. Ach Waldek Waldek

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*