Mieczysław Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego

Mieczysław Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego

Podczas drugiej sesji VII kadencji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni wybrali marszałka. Został nim, już po raz czwarty, Mieczysław Struk. Za kandydaturą głosowało 23 radnych.

Na początku sesji ślubowanie złożyły osoby nieobecne na sesji 7 maja. To Mieczysław Struk i Natalia Nitek-Płażyńska. Następnie wybrano członków komisji skrutacyjnej. Zostali nimi: Marta Cymańska (sekretarz), Iwona Mielewczyk, Piotr Widz i Szymon Redlin (przewodniczący).

Podczas sesji przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Leszek Bonna zgłosił kandydaturę Mieczysława Struka na marszałka województwa pomorskiego. Bonna podkreślił, że Struk jest odpowiedzialnym i świetnie przygotowanym merytorycznie politykiem. Dodał, że Struk jest też najdłużej, gdyż od 1998 roku, zasiadającym w sejmiku radnym województwa. Poza tym osiągnął najlepszy wynik pod względem liczby głosów w ostatnich wyborach samorządowych.

Reklamy

Po tajnym głosowaniu, przy uzyskaniu 23 głosów „za”, Mieczysław Struk ponownie został marszałkiem województwa. Cztery osoby były przeciwko, a sześć się wstrzymało. Marszałek Struk podziękował za oddane głosy, także te wstrzymujące się, które stanowią kredyt zaufania. Podkreślił, że chciałby po partnersku kierować nowym Zarządem Województwa dla dobra Pomorza i wszystkich mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*