fot. Mariusz Lamk

Międzynarodowe rozgrywki halówki w Kiełpinie – zespół z Kaliningradu II zwycięzcą Turnieju

W XXII Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Kiełpinie rocznika 2008 miały swój międzynarodowy akcent. Oprócz drużyn z całego województwa, przybyły zespoły zza północnej granicy.

no images were found

Turniej piłki nożnej halowej zorganizowany został dla drużyn juniorskich rocznika 2008 i i młodszych odbył się na kiełpińskiej hali sportowej. Został on zorganizowany przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino.

Udział wzięło 13 drużyn z całego województwa pomorskiego i nie tylko podzielonych na trzy grupy. W grupie A prym wiodła drużyna FC Olympique II Kaliningrad, która zdobywając komplet 12 pkt bez straconej bramki wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły Cartusii A Kartuzy i KTS-K Lew II Lębork.

Reklamy

Grupę B zdominowało FC Gowidlino, wyprzedzając Cartusię B Kartuzy i uzyskując tym samym awans do ¼ finału. Drużyna UKS Byki Słupsk (3 pkt) uzyskała możliwość awansu do ćwierćfinału w meczu barażowym.

Grupa C była najbardziej wyrównana. Ostatecznie wygrał KTS-K Lew Lębork. Obok niego awans do ćwierćfinału uzyskała UKS Przyjaźń. Natomiast trzecie FC 2009 Gowidlino (4 pkt) uzyskało możliwość awansu do ćwierćfinału w meczu barażowym.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego o awans do ćwierćfinału, w którym FC 2009 Gowidlino bezbramkowo zremisowało z UKS Byki Słupsk. Wobec tego koniecznością była seria rzutów karnych, którą 5:4 wygrali zawodnicy ze Słupska uzyskując tym samym awans do ¼ finału, zaś drużyna z Gowidlina zagrała o dziewiąte miejsce.

Następnie odbyły się mecze o miejsca 10-13, w których AP Marko-Gol Gdańsk wygrał 2:0 z FC Olympique Kaliningrad, natomiast Orły Gdańsk pokonały AP Amator Kiełpino 3:2.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. Pierwsze dwa były „bratobójczymi” pojedynkami dwóch drużyn tych samych klubów. Wpierw w meczu drużyn Cartusii Kartuzy lepsza okazała się ekipa A pokonując B. Następnie doszło do niespodzianki, gdyż zwycięzca grupy C KTS-K Lew Lębork przegrał ze swoimi „rezerwami”. W ostatnich dwóch meczach tej fazy wygrywali już faworyci, czyli zwycięzcy swoich grup. Wpierw FC Olympique II Kaliningrad pokonał UKS Byki Słupsk 2:0, a następnie FC Gowidlino rozbiło UKS Przyjaźń 4:0.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. W meczu o miejsca 9-11 AP Marko-Gol Gdańsk pokonało Orły Gdańsk uzyskując prawo gry o miejsce dziewiąte. Miejsce dwunaste zajęli goście z Rosji FC Olympique Kaliningrad, którzy po bezbramkowym remisie pokonali w rzutach karnych Amatora Kiełpino. Zaś w meczu o miejsce dziewiąte AP Marko-Gol Gdańsk pokonał 1:0 FC 2009 Gowidlino.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 nie padły żadne bramki i w rzutach karnych KTS-K Lew Lębork okazał się lepszy od Cartusii B Kartuzy wygrywając, zaś w drugim UKS Byki Słupsk pokonały UKS Przyjaźń.

Mecze półfinałowe zgodnie z oczekiwaniami stały na wysokim poziomie i dostarczyły spore emocje. W pierwszym bardzo zaciętym spotkaniu padł remis, więc o awansie do finału decydowały rzuty karne. Wygrali je młodzi zawodnicy KTS-K Lew Lębork pokonując 3:1 Cartusię A Kartuzy. W drugim meczu spotkały się dwie drużyny, które do tej pory nie straciły jeszcze bramki. Ostatecznie Rosjanie z FC Olympique II Kaliningrad pokonali FC Gowidlino 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Cartusia B Kartuzy pokonała UKS Przyjaźń 1:0. Mecz o piąte miejsce zakończył się identycznym wynikiem a zwycięstwo nad KTS-K Lew Lębork odniosły UKS Byki Słupsk. Na najniższym stopniu podium stanęli Cartusii A Kartuzy, którzy po bezbramkowym remisie w rzutach karnych pokonali FC Gowidlino 3:2. Finał dostarczył mnóstwo sportowych emocji. Przez zdecydowaną większość meczu niespodziewanie prowadził KTS-K Lew Lębork, jednak ostatecznie zwycięstwo 2:1 odniósł FC Olympique II Kaliningrad strzelając drugą bramkę na kilka sekund przed końcową syreną.

Wyróżnienia indywidualne:

– król strzelców: Maksim Matyuha (FC Olympique II Kaliningrad)
– najlepszy bramkarz: Paweł Pachocki (KTS-K Lew II Lębork)
– najwszechstronniejszy zawodnik: Ksawery Kotłowski (FC Gowidlino)

Ostateczna kolejność:
1. FC Olympique II Kaliningrad

2. KTS-K Lew II Lębork
3. Cartusia A Kartuzy
4. FC Gowidlino
5. UKS Byki Słupsk
6. KTS-K Lew Lębork
7. Cartusia B Kartuzy
8. UKS Przyjaźń
9. AP Marko-Gol Gdańsk
10. FC 2009 Gowidlino
11. Orły Gdańsk
12. FC Olympique Kaliningrad
13. AP Amator Kiełpino

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*