fot. Mariusz Lamk

Zacięta rywalizacja w somonińskim Turnieju Halówki

W Turniej Piłki Nożnej Halowej rywalizowały roczniki 2005 i młodsze. Ostatecznie osiemnasty turniej z cyklu Somonino Cup wygrał gdański zespół. Pozostałe miejsca na podium przypadły KS Sulmin i KS Kamienica Królewska.

no images were found

Udział wzięło 8 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A najlepszy okazał się KS Sulmin, następnie KS Kamienica Królewska, Wisła Długie Pole oraz Amator Kiełpino. Grupę B zdominowała GKS Morena Gdańsk, nie tracąc przy tym żadnego gola. Wyprzedził w ten sposób Olimpię Osowa, Elnaft Sokół Ełganowo oraz GKS Żukowo.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych, które wygrywały drużyny wyżej klasyfikowane w grupach. W pierwszym w derbach gminy KS Sulmin rozbił GKS Żukowo aż 6:0. W drugim spotkaniu miała miejsce najbardziej zaciętą walkę. Po bezbramkowym remisie pomiędzy Olimpią Osowa i Wisłą Długie Pole, doszło do rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Osowy wygrywając 2:1. W kolejnym meczu KS Kamienica Królewska pokonała Elnaft Sokół Ełganowo 1:0. W ostatnim meczu GKS Morena Gdańsk pewnie pokonała Amatora Kiełpino 3:0.

Reklamy

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu Wisła Długie Pole wygrała z rozbitymi po ćwierćfinale zawodnikami GKS Żukowo 3:0. Drugie spotkanie było już bardziej zacięte. Ostatecznie Amator Kiełpino wygrał 1:0 z Elnaft Sokołem Ełganowo. W meczach decydujących o awansie do finału wygrywali faworyci, czyli zwycięzcy swoich grup. W pierwszym bardziej zaciętym spotkaniu KS Sulmin pokonał Olimpię Osowa 1:0. GKS Morena Gdańsk rozbiła KS Kamienicę Królewską 4:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Elnaft Sokół Ełganowo pokonał GKS Żukowo. Miejsce piąte zajęła Wisła Długie Pole wygrywając z Amatorem Kiełpino. Mecz o trzecie miejsce przyniósł bardzo wiele emocji. Zakończył się wynikiem remisowym. W rzutach karnych decydujących o miejscu na najniższym miejscu podium zwycięstwo 6:5 nad Olimpią Osowa odniósł KS Kamienica Królewska. W meczu finałowym spotkały się drużyny, które jako jedyne nie zaznały smaku porażki w całym turnieju. Również w finalnym meczu padł bezbramkowy remis. W serii rzutów karnych skuteczniejsi byli młodzi zawodnicy GKS Morena Gdańsk pokonując KS Sulmin 3:1.

Turniej piłki nożnej halowej odbył się 10 lutego. Został zorganizowany dzięki współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już osiemnasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Wyróżnienia indywidualne: 

król strzelców: Mikołaj Chaciński (GKS Morena Gdańsk)

najlepszy bramkarz: Marcin Skiba (GKS Morena Gdańsk)

najwszechstronniejszy zawodnik: Oskar Muzolf (KS Sulmin)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*