Mirachowo. Nowy sprzęt trafił do jednostki OSP

Mirachowo. Nowy sprzęt trafił do jednostki OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Mirachowie zrealizowała projekt zakupu sprzętu oświetleniowego, który pozwoli na skuteczniejsze, szybsze i bezpieczniejsze niesienie pomocy innym podczas akcji ratowniczych. Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi przekazanemu jednostce w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Sprzęt dla strażaków-ratowników pozwoli na jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bezpieczniejsze niesienie pomocy innym. Zakupiono najaśnice, 3 szt. szperaczy strażackich oraz 16 szt nahełmowych dwudiodowych latarek.

Dzięki dokładnemu oświetleniu pola pracy strażacy mogą o wiele szybciej i dokładniej zlokalizować zagrożenia, a co za tym idzie skuteczniej udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym oraz ratować mienie.

Reklamy

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek,  np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu.

Pod uwagę brane są następujące obszary: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy, mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*