Mniej kradzieży, kolizji i wypadków drogowych – kartuska policja podsumowała rok 2023

Mniej kradzieży, kolizji i wypadków drogowych – kartuska policja podsumowała rok 2023

Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej podsumowująca miniony rok, którą poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach mł. insp. Tomasz Juński. W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo kartuskiej komendy oraz przedstawiciele lokalnych władz. Podczas narady komendant podziękował za dotychczasową pracę oraz omówił zadania stojące przed funkcjonariuszami w 2024 roku.

Podczas odprawy komendant podsumował wyniki pracy osiągnięte przez policjantów w 2023 roku. Szczegółowo przedstawił osiągnięcia pionów prewencji, kryminalnego i logistyki dziękując za zaangażowanie i codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa policjantom i pracownikom cywilnym.

Na terenie powiatu kartuskiego odnotowano spadek postępowań wszczętych w stosunku do roku ubiegłego, a dzięki zaangażowaniu policjantów ze wszystkich wydziałów zwiększyła się ich wykrywalność. W 2023 roku w odniesieniu do roku ubiegłego spadła ilość kradzieży. Zmniejszyła się także liczba kolizji oraz wypadków drogowych.

Reklamy

Komendant podczas odprawy wskazał, że ważnym czynnikiem mającym wpływ na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu mają działania prewencyjne i profilaktyczne. Funkcjonariusze z wydziałów prewencji i ruchu drogowego przez cały rok prowadzili szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i w miejscu zamieszkania.

Spotkania z dziećmi, młodzieżą, seniorami, a także debaty społeczne z mieszkańcami to stałe elementy pracy policjantów, które będą realizowane również w 2024 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*