Mojusz. Przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zapłaci słony mandat

Mojusz. Przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zapłaci słony mandat

Policjanci z kartuskiej drogówki podczas poniedziałkowej służby zatrzymali 26-letniego kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość 50 km/h, pędził 101 km/h! Dodatkowo mundurowi ukarali 20-latka, który za przekroczenie prędkości o 43 km/h w warunkach recydywy otrzymał mandat w wysokości 2000 zł.

Wczoraj kierowca volkswagena „wpadł na radar” w miejscowości Mojusz (gm. Sierakowice) około godziny 11. Policyjny miernik wskazał, że 26-letni kierowca busa pędził 101 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Tego samego dnia w Przodkowie policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę peugeota, który w obszarze zabudowanym pędził 93 km/h, czym przekroczył prędkość o 43 km/h. Okazało się, że wykroczenie to popełnił po raz kolejny. W przypadku recydywy, mandat jest jeszcze raz tak wysoki. W związku z tym 20-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, dodatkowo jego konto „zasiliło” kolejnych 11 punktów karnych.

Reklamy

Policjanci przypominają i apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami, ale także z rozsądkiem i wyobraźnią. Warunki drogowe są zmienne, a mimo tego są jeszcze kierowcy – amatorzy szybkiej jazdy. Z policyjnych danych wynika, że najczęściej to właśnie prędkość jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych.

Jednocześnie przypominamy, że nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy. Innym przykładem, jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*