Dominika Nowakowska walczy o olimpiadę i mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

Dominika Nowakowska walczy o olimpiadę i mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

Dominika Nowakowska, wybitna lekkoatletka z Kiełpina, kończy przygotowania do sezonu. Już 22 maja nasza zawodniczka startuje na dystansie 5 tys. metrów w holenderskim Hengelo podczas międzynarodowego mityngu Grand Prix IAAF.

dominika_nowakowska

Zdjęcie 1 z 3

mat. prasowy

Hengelo to mityng bardzo prestiżowy, na którym w przeszłości padały nawet rekordy świata ustanowione przez takich tuzów biegania jak Haile Gebreselasie czy Kenenisa Bekele. Dominika Nowakowska za cel obrała sobie wynik dający awans na Mistrzostwa Europy, czyli poniżej 15:40,00, co na „wejściu” w sezon będzie dobrym prognostykiem.

Zobacz też: Bieg Europejski w Gdyni: wielka galeria zawodników [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, iż biegaczka  z Kiełpina jest finalistką mistrzostw świata i wielokrotną mistrzynią Polski w biegach średnich i długich. Co więcej tylko w roku ubiegłym wywalczyła 3 srebrne medale mistrzostw Polski seniorów i posiada trzeci wynik w historii naszego kraju na dystansie 5000 m! Jej aktualny cel to kwalifikacja do sierpniowych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz lipcowych Mistrzostw Europy w Amsterdamie.

– Przygotowania do sezonu minęły bardzo szybko, jestem już praktycznie na finiszu i z niecierpliwości czekam na starty – mówi Dominika Nowakowska. – Nie oznacza to oczywiście, że aktualnie lekko trenuję. Na tym etapie czuję się bardzo mocna fizycznie, ale teraz czeka mnie okres specjalistycznych treningów bardzo wyczerpujących na tzw. prędkościach startowych. Jest jednak zdecydowanie mniejsza objętość pracy i można złapać trochę luzu, więcej odpocząć, porobić różne obowiązki, spotkać się z rodziną i ze znajomymi – wyznaje zawodniczka.

Reklamy

W kwietniu Dominika Nowakowska wygrywała na Kaszubach. Najpierw w sobotę 17 kwietnia, zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Grand Prix Lęborka w biegach przełajowych, a dzień później odniosła pewne zwycięstwo podczas XI biegu przełajowego w Linii na dystansie 10 km. W ostatni dzień kwietnia wygrała ponownie w Lęborku w biegu o Puchar Konstytucji 3 maja, a 3 maja tryumfowała w Biegu Orłów na 10 km w Czarnej Dąbrówce. To dla kandydatki na Igrzyska Olimpijskie były sprawdziany dyspozycji bezpośrednio po obozie w Szklarskiej Porębie. 

– Obiecuję, że w tym sezonie dam z siebie wszystko i będę na każdej imprezie walczyć do końca. Moich kibiców z Kiełpina i całej gminy Kartuzy proszę o mocne trzymanie kciuków. – zapewnia Dominika Nowakowska.

Skomentuj: Nowakowska walczy o olimpiadę i mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*