Nowe radiowozy dla policjantów z Żukowa i Chmielna

Nowe radiowozy dla policjantów z Żukowa i Chmielna

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żukowie i Posterunku Policji w Chmielnie wzbogacili się o nowe samochody służbowe. To oznakowana według nowego wzoru Kia Sportage. Pojazdy zostały zakupiony ze środków Starostwa Powiatowego w Kartuzach, gmin Żukowo, Chmielno oraz ze środków Komendy Głównej Policji. Otrzymany pojazd umożliwi mundurowym szybsze dotarcie do miejsca interwencji.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych. Nowe radiowozy zostały przekazane funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Żukowie oraz policjantom z Posterunku Policji w Chmielnie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz kapelan kartuskiej jednostki.

Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach mł. insp. Tomasz Juński złożył podziękowania staroście powiatu kartuskiego, przewodniczącemu Rady Powiatu, burmistrzowi gminy Żukowo oraz wójtowi gminy Chmielno, którzy w większej części sfinansowali zakup radiowozów.

Reklamy

Auta w nowym oznakowaniu to SUV-y marki Kia Sportage z silnikami benzynowymi o pojemności 1600 cm3 i mocy 180 koni mechanicznych. Samochody wyposażone są w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania oraz automatyczną skrzynię biegów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*