Przyjaźń. „Olał” policjantów, którzy chcieli go skontrolować. Był nietrzeźwy

Przyjaźń. „Olał” policjantów, którzy chcieli go skontrolować. Był nietrzeźwy

Wczoraj policjanci z Żukowa zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który mimo wydanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj policjanci z Żukowa po godzinie 19 patrolując rejon Przyjaźni (gm. Żukowo) zauważyli kierującego fordem, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Mundurowi w celu zatrzymania pojazdu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący nie reagował na polecenie funkcjonariuszy, w związku z tym podjęli za nim pościg.

Po przejechaniu kilkuset metrów kierującego udało się zatrzymać. Prowadzącym pojazd okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Żukowo. Kierowca nie był w stanie wytłumaczyć, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli. Ponadto policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu.

Reklamy

Badanie alkomatem wykazało, że ma w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a jego samochód został odholowany na policyjny parking.

Dziś mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdy pod wpływem alkoholu. Za popełnione czyny 46-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że niezatrzymanie pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli drogowej zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*