Odnawialne źródła energii w gminach: Sierakowice, Somonino i Sulęczyno. Jest dofinansowanie!

Odnawialne źródła energii w gminach: Sierakowice, Somonino i Sulęczyno. Jest dofinansowanie!

Zostały podpisane umowy na dofinansowanie projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Wśród gmin z dofinansowaniem, znalazły się trzy z powiatu kartuskiego.

Do końca października 2020 roku w gminach Przywidz i Somonino uruchomione zostaną instalacje fotowoltaiczne, które produkować będą energię na potrzeby budynków publicznych oraz prawie 400 budynków mieszkalnych. Dzięki temu poprawi się efektywność energetyczna i wzrośnie bezpieczeństwo dostaw energii, która produkowana będzie na miejscu i nie będzie potrzeba przesyłania liniami energetycznymi. Projekt będzie kosztować prawie 14,5 mln zł, z tego 10 mln stanowić będzie dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

w Sierakowicach i Sulęczynie instalowane będą odnawialne źródła energii. Powstanie tam łacznie 855 instalacji solarnych oraz 295 powietrznych pomp ciepła. Wybudowane zostanie również uliczne oświetlenie solarne i hybrydowe. Takich lamp będzie 51. Inwestycja kosztować będzie prawie 10 mln zł, w tym dofinansowanie unijne wyniesie ponad 8 mln zł.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*