„Odważny” kierowca uciekał przed policją. Okazało się, że miał „za uszami”…

„Odważny” kierowca uciekał przed policją. Okazało się, że miał „za uszami”…

W miniony wtorek żukowscy policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wydanych przez funkcjonariuszy sygnałów błyskowych i dźwiękowych. Dodatkowo mężczyzna prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu oraz miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony czterema prawomocnymi wyrokami sądowymi.

We wtorek podczas nocnego patrolu policjanci z Żukowa zauważyli pojazd marki Renault, którego kierowca mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości, na co wskazywał jego styl jazdy. W związku z tym podejrzeniem mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania go do kontroli.

Kierujący renaultem nie reagował na sygnały, przyspieszył i kontynuował jazdę. Policjanci rozpoczęli pościg. W trakcie pościgu uciekinier stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi wjechał na teren budowy, skąd nie mógł już wyjechać. Funkcjonariusze natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierowcę, który próbował jeszcze uciekać pieszo.

Reklamy

Jak się okazało kierowcą renaulta był 54-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu 54-latka w systemach policyjnych okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony czterema prawomocnymi wyrokami, w tym także bezterminowym.

Mężczyzna został przewieziony do kartuskiej komendy. Dzisiaj policjanci doprowadzili 54-latka do sądu, gdzie odbyło się posiedzenie aresztowe. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

54-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za złamanie sądowego zakazu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*