Osowa Olimpia pewnym zwycięzcą turnieju halówki rocznika 2011

W ostatnia sobotę kwietni na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2011 i młodszych

DSCN1514

Zdjęcie 1 z 23

W ostatnia sobotę kwietni na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2011 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już dwudziesty szósty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 7 drużyn z całego województwa pomorskiego. Turniej był podzielony na dwie fazy: grupową, gdzie rywalizowano systemem każdy z każdym oraz pucharową.

Fazę grupową z kompletem 21 punktów i bez straconej bramki zdecydowanie wygrała Olimpia Osowa wyprzedzając Victorię Gdańsk i Amator Kiełpino (oba po 13 pkt) oraz Amator 2012 Kiełpino (7 pkt). Te cztery drużyny awansowały do półfinałów, natomiast Santana Wielki Klincz (7 pkt) oraz Ceramik Łubiana i Hevelion Gdańsk (po 1 pkt) zagrali o miejsca 5-7, z czego piąta w tej fazie Santana miała zagwarantowaną grę o miejsce piąte.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczu o miejsca 5-7, w którym Hevelion Gdańsk pokonał Ceramik Łubiana 1:0 i zapewnił sobie możliwość gry o miejsce piąte, natomiast zespół z Łubiany zajął siódme miejsce w turnieju.

Następnie odbyły się mecze półfinałowe. W pierwszym spotkaniu zwycięzca fazy grupowej Olimpia Osowa rozbiła Amator 2012 Kiełpino 5:0. W drugim meczu ½ finału Victoria Gdańsk pokonała Amatora Kiełpino 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Piąte miejsce zajęła Santana Wielki Klincz pokonując po ciekawym widowisku Hevelion Gdańsk 3:2. W meczu o najniższy stopień podium w „bratobójczym” pojedynku drużyn Amatora Kiełpino młodsi zawodnicy z ekipy 2012 pokonali osłabiony kadrowo pierwszy zespół 2:0 po dwóch bramkach króla strzelców turnieju Gracjana Kreft. W finale spotkały się najlepsze tego dnia zespoły i po stojącym na dobrym poziomie meczu Olimpia Osowa nie tracąc przez cały turniej bramki pokonała Victorię Gdańsk 1:0.