Ostatnia w roku 2023 sesja Rady Gminy Przodkowo

Ostatnia w roku 2023 sesja Rady Gminy Przodkowo

Budżet na 2024 rok, a także wyróżnienia wieloletnich radnych gminnych – pod tymi znakami m. in. upłynęła ostatnia w 2023 roku sesja Rady Gminy Przodkowo.

Podczas ostatniej w 2023 roku sesji Rady Gminy Przodkowo głos zabrał wójt Andrzej Wyrzykowski, który uhonorował dwóch radnych: Jerzego Czerwińskiego i Stanisława Miąskowskiego, którzy tę zaszczytną funkcję radnego pełnią nieprzerwanie od 25 lat. Radni otrzymali listy gratulacyjne oraz kryształowe serca.

Wójt Przodkowa wyróżnił również Zygmunta Stromskiego z Kczewa, który wraz z małżonką Danutą zajęli II miejsce w XX Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Pan Zygmunt również otrzymał list gratulacyjny oraz kryształowe logo gminy „Przodkowskie Serce”, symbol życia i otwartości.

Reklamy

Po wysłuchaniu sprawozdania wójta z działalności międzysesyjnej głos zabrał obecny na sesji Mieczysław Woźniak, przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego, który podziękował za tegoroczną owocną współpracę samorządu gminy i powiatu. Następnie przystąpiono do podejmowania uchwał.

Zobacz również: Gospodarstwo Stromskich z Kczewa na podium konkursu KRUS-u

Radni jednogłośnie przyjęli budżet gminy na rok 2024. Dochody gm. Przodkowo w 2024 roku ustalono na poziomie 72 mln złotych, zaś wydatki na 73 mln złotych. Włodarz podkreślił, że gmina ma zagwarantowane środki zewnętrzne m. in. na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Przodkowie. Oprócz tego należy spodziewać się m. in. remontów ulic Spacerowej w Czeczewie, Wrzosowej w Warzenku, ks. Borka w Rębie czy odcinka Rąb – Pomieczyno.

W sprawach różnych i wolnych wnioskach dyskutowano m. in. o oznakowaniu pionowym utwardzonych dróg, stanie dróg gminnych i oświetleniu ulicznym. W związku z tym, że była to ostatnia sesja w minionym roku dużo było słów podziękowań za współpracę. Za pomoc w rozbudowie i remoncie Posterunku Policji w Przodkowie podziękował jego kierownik Krzysztof Walaszkowski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*