Rąb. Potężny pożar kurnika. Spaliło się 21 tys. kurcząt – AKTUALIZACJA

Rąb. Potężny pożar kurnika. Spaliło się 21 tys. kurcząt – AKTUALIZACJA

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło dziś w nocy z ogromnym pożarem kurnika w miejscowości Rąb (gm. Przodkowo). Działania na miejscu jeszcze trwają.

Jak mówi dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, zgłoszenie o pożarze przyjęto w nocy z piątku na sobotę po godz. 2.30. Całkowicie spalił się kurnik w Rębie (gm. Przodkowo) o wymiarach 100 na 12 metrów. W środku znajdować się miało około 21 tys. kurcząt.

Przyczyny powstania ognia jeszcze nie ustalono. Wartości dokładnych strat również, jednak szacuje się, że będą one ogromne. W działaniach bierze udział aż 17 zastępów straży pożarnej. Na miejscu była też policja i pogotowie energetyczne.

Reklamy

Jak czytamy na Facebookowej stronie OSP Pomieczyno, akcję gaśniczą utrudniała ujemna temperatura i dowożenie wody z Pomieczyna. Działania na miejscu jeszcze trwają.

AKTUALIZACJA godz. 9.20 – Jak informuje Aldona Naczk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Na tę chwilę policjanci oczekują na biegłego z zakresu pożarnictwa.

Fot. OSP Pomieczyno

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*