Ostatnie MP w tym roku okraszone medalem i awansem na Mistrzostwa Europy

W Drzonkowie odbyła się ostatnia krajowa impreza mistrzowska tego sezonu – Przełajowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, z których kaszubska reprezentacja wróciła w znakomitych humorach.

Weronika Mikołajewska (GKS Żukowo) zdobyła brązowy medal w kategorii U23, na krótszym dystansie 4km. Zawodniczka po problemach zdrowotnych, w krótkim czasie doszła do dobrej dyspozycji i powtórzyła przełajowy sukces sprzed roku.

Również wśród młodzieżowców znakomity występ zaliczył Daniel Marszk (GKS Cartusia Kartuzy). Na dłuższym dystansie (7km) silna grupa przełajowców walczyła o awans na Mistrzostwa Europy, do których premiowana była pierwsza piątka.

Daniel po wyjątkowo odważnym biegu z przodu stawki i walce z kolką na ostatniej 2-ce wywalczył 4 miejsce premiujące go do udziału w Mistrzostwach Europy (do medalu zabrakło zalewie sekunda).

Wśród seniorów solidne występy zaliczyli nasi najstarsi zawodnicy. Po dobrze rozegranych biegach i stopniowym przechodzeniu rywali, zarówno Wojciech Serkowski jak i Krzysztof Żygenda zajęli 5. miejsca w swoich biegach.

Wojtek na dystansie krótszym (4km), a Krzysztof na dłuższym (9km). Obaj zawodnicy kolejny raz potwierdzili swoją obecność w czołówce w naszym kraju.

Swoje debiuty na Przełajowych Mistrzostwach Polski zaliczyli z kolei juniorzy młodsi. Kamil Makurat rywalizację na krótkim dystansie (3km) skończył na 22 miejscu, a Jakub Paczoska był 17. na dystansie długim (5km). Zawodnicy są dolnym rocznikiem swojej kategorii.

Z powiatu kartuskiego startowała jeszcze Julia Gruchała, która wywalczyła złoty medal U20 na krótszym dystansie (2km).