Sesje w Kartuzach i Żukowie. Nowe prezydia rady i duże zmiany

Sesje w Kartuzach i Żukowie. Nowe prezydia rady i duże zmiany

Arkadiusz Socha i Katarzyna Cichowicz – to nowi szefowe prezydium rad w Kartuzach i Żukowie. W obu miejsko-wiejskich samorządach pow. kartuskiego zmieniło się sporo, m. in. pojawiło się wielu nowych rajców.

W kartuskiej Radzie Miejskiej nowych radnych jest sporo, a początek kadencji 2024 – 2029 to, jak wskazywał burmistrz Kartuz Mieczysław G. Gołuński, nadzieja na skuteczną wspólną pracę na rzecz miasta i gminy. Nowym przewodniczącym kartuskiej rady został Arkadiusz Socha, którego kandydaturę poparli wszyscy rajcy.

Wiceprzewodniczącymi zostali Daniel Dobka, Halina Steinka i Jacek Wesołowski. Przewodniczącymi komisji stałych zostali: komisja rewizyjna – Dominika Biekisz-Olejnik, komisja skarg, wniosków i petycji – Jarosław Plichta, komisja gospodarcza – Robert Stark oraz komisja oświaty – Lidia Plichta.

Reklamy

-Dziękuję za okazane zaufanie i powierzenie mi funkcji przewodniczącego. Nową rolę będę traktował z należytą powagą i odpowiedzialnością. To ogromny zaszczyt. Każda radna i każdy radny będzie miał w tej radzie taki sam głos, niezależnie od tego, jaki klub reprezentuje. Będę się starał, aby nikt nie był marginalizowany albo pomijany. Chciałbym scalać radę. 21 radnych w ciągu najbliższych pięciu lat decydować będzie o rozdziale środków finansowych o łącznej wysokości ponad miliarda złotych. To duża odpowiedzialność – podkreślał Arkadiusz Socha.

Zmiany nastąpiły również w żukowskiej radzie. Tam nową przewodniczącą rajców została Katarzyna Cichowicz, zaś wiceprzewodniczącymi Maciej Pająk, Tomasz Pellowski i Witold Szmidtke, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego. Nowa burmistrz Mariola Zmudzińska zabrała głos.

-Wierzę, że przy dobrej współpracy z Radą Miejską oraz przy rzeczywistej partycypacji społecznej mieszkańców wspólnie zbudujemy takie relacje, które pozwolą nam nawet w najtrudniejszych momentach wypracować rozwiązania na drodze kompromisu i stworzyć nową jakość – mówiła burmistrz Żukowa Mariola Zmudzińska.

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*