Ostrzyce. Zakończono realizację projektu „Radunice na łonie kultury Ostrzyc”

Ostrzyce. Zakończono realizację projektu „Radunice na łonie kultury Ostrzyc”

Mural inspirowany legendą o Radunicach, tablica z kodami QR, nowe nasadzenia oraz zdobienia wzorem haftu kaszubskiego elementów małej architektury – to wszystko udało się zrealizować w ramach projektu „Radunice na łonie Kultury Ostrzyc”.

Zakończono już prace, związane z zagospodarowaniem nowej przestrzeni przy rzeczce Raduni w Ostrzycach w ramach projektu „Radunice na łonie kultury Ostrzyc”. Na moście przy ul. Droga Kaszubska w Ostrzycach powstał mural inspirowany legendą o Radunicach.

Ponadto przy moście postawiono tablice z kodami QR, które pozawalają odsłuchać legendę o Radunicach w języku polskim i kaszubskim. W ramach projektu, dzięki wspólnej pracy mieszkańców gminy i podopiecznych Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach, posadzono rośliny na skarpach przylegających do mostu.

Reklamy

Prace odbyły się w ramach warsztatów zielarsko-przyrodniczych „Zielone Radunice”. Lokalna artystka kaszubska Angelika Szulfer ozdobiła stół z ławkami wzorem haftu kaszubskiego oraz pomalowała bariery mostu w kolorystyce haftu.

Dzięki realizacji projektu „Radunice na łonie kultury Ostrzyc” stworzono zakątek kultury kaszubskiej w otoczeniu Jeziora Ostrzyckiego i Rzeki Raduni w Ostrzycach. Działanie było okazją dla mieszkańców do zgłębiania legend kaszubskich, poznawania na nowo walorów kultury i natury Kaszub oraz wspólnego kreowania przestrzeń swojej gminy.

Zapraszamy do Ostrzyc!

Partner Fundacja PZU.  

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*