Paulina Stenka zdobyła Puchar Świata [ZDJĘCIA]

Paulina Stenka zdobyła Puchar Świata [ZDJĘCIA]

Paulina Stenka z Kłębowa, szesnastoletnia zawodniczka KTS-K GOSRiT Luzino, w miniony weekend w Budapeszcie zdobyła Puchar Świata w kickboxingu kadetów starszych w wadze do 65 kg. Nastolatka na co dzień trenuje pod okiem trenera Rafała Karcza. Zobacz zdjęcia!

paulina_stenka

Zdjęcie 1 z 6

GOSRiT Luzino

Puchar Świata w Budapeszcie rozgrywany był od 12 do 15 maja. Wzięło w nim udział blisko 1500 zawodników. Na budapesztański turniej, zaliczany do światowej ligi World Kickboxing Series (tylko 5 turniejów na świecie ma taką rangę), zjechali najlepsi zawodnicy z całego świata. W tej doborowej stawce nie zabrakło reprezentacji złożonej z zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino. W  walkach ćwierćfinałowych odpadli zawodnicy Mikołaj Herzberg z Wejherowa, trener drużyny Rafał Karcz, Oliwer Laskowski z Wejherowa oraz Filip Stark z Kębłowa. Przegrali walcząc z późniejszymi finalistami, a nawet zwycięzcami turnieju w swoich kategoriach wiekowych.

Zobacz też: Rebelia Kartuzy na sparingu w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Paulina Stenka, zdobywczyni Pucharu Świata trenuje kickboxing w Luzinie od 2012 roku, od początku pod okiem Rafała Karcza. Tydzień przed turniejem w Budapeszcie na zawodach rozgrywanych w Lesznie od 6 do 8 maja Paulina sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski w kickboxingu pointfighting oraz tytuł wicemistrzyni Polski w light contact.

Reklamy

– Klub Rafała Karcza poszukuje sponsorów, którzy są w stanie wesprzeć dalszą karierę sportową najlepszych zawodników kickboxingu w Powiecie, jak np. Paulina, czy też Zuzia Kalbarczyk, Filip Stark – mówi Piotr Klecha.  – Dwoje ostatnich wymienionych zawodników zbiera fundusze na odbywające się w sierpniu Mistrzostwa Świata kadetów w Irlandii, gdyż zostali oficjalnie powołani do reprezentacji Polski na ten wyjazd. Niestety, Polski Związek Kickboxingu nie jest w stanie sfinansować udział kadetów w tych zawodach – zauważa dyrektor GOSRiT Luzino.

Skomentuj: Paulina Stenka zdobyła Puchar Świata [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*