Pępowo. Drastycznie przekroczył dozwoloną prędkość. Na utracie „prawka” się nie skończyło

Pępowo. Drastycznie przekroczył dozwoloną prędkość. Na utracie „prawka” się nie skończyło

Policjanci z kartuskiej „drogówki” podczas wczorajszej służby zatrzymali niechlubnego rekordzistę, który stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości na motocyklu o 93 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

Wczoraj kierujący motocyklem Yamaha „wpadł na radar” w miejscowości Pępowo (gm. Żukowo) około godziny 21. Policyjny miernik wskazał, że 26-letni motocyklista przekroczył prędkość o 93 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 40 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Reklamy

Policjanci przypominają i apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami ale także z rozsądkiem i wyobraźnią. Z policyjnych danych wynika, że najczęściej to właśnie prędkość jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych.

Jednocześnie przypominamy, że nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy. Innym przykładem jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*