Pijana 39-latka z zakazem prowadzenia spowodowała kolizję drogową

Pijana 39-latka z zakazem prowadzenia spowodowała kolizję drogową

Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali 2-óch kierowców, którzy mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol, zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Wśród nich był 39-letnia kobieta, która oprócz tego, że kierowała pod wpływem alkoholu, spowodowała kolizję drogową oraz złamała sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali 2-óch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdu pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w Sierakowicach po godzinie 17. Funkcjonariusze skontrolowali volkswagena, którym podróżował 37-letni mieszkaniec pow. kartuskiego. Podczas czynności policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu.

Reklamy

Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek ma w swoim organizmie 1,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się sąd.

Kolejny kierowca został zatrzymany przed godziną 18 w Baninie (gm. Żukowo). Oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

Funkcjonariusze na miejscu wstępnie ustalili, że 39-letnia kobieta podróżując renaultem, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącej fordem 23-letniej kobiecie. Podczas czynności policjanci wyczuli od 39-latki silną woń alkoholu.

Badanie wykazało, że 39-latka ma w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Ponadto kobieta złamała sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Ponadto 39-latka odpowie za złamanie sądowego zakazu, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*