Podsumowanie działalności sierakowickich OSP

Podsumowanie działalności sierakowickich OSP

W 2023 r. strażacy wielokrotnie udowodnili swoją profesjonalność, odwagę i poświęcenie. Mierzyli się oni z wieloma wyzwaniami.

Jednostki OSP są jednym z najważniejszych elementów systemu ochrony przeciwpożarowej w Polsce. Od lat pełnią one niezastąpioną rolę w ratowaniu życia i mienia, a ich działalność jest nie do przecenienia dla lokalnych społeczności. W 2023 r. strażacy wielokrotnie udowodnili swoją profesjonalność, odwagę i poświęcenie. Mierzyli się oni z wieloma wyzwaniami. Ich obecność na miejscu zdarzenia przyczyniła się do minimalizowania strat i ochrony zdrowia oraz życia mieszkańców.

W trakcie dwunastu miesięcy nasi ratownicy odnotowali 267 wyjazdów (to o 43 wyjazdy mniej niż w 2022 r., w którym odnotowano 310 wyjazdów do akcji). Statystyka przedstawia się następująco:

Reklamy

OSP Sierakowice 148 wezwań (w 2022 r. było 178 wezwań)
OSP Gowidlino 44 wezwania (w 2022 r. było 36 wezwań)
OSP Tuchlino 27 wezwań (w 2022 r. było 26 wezwań)
OSP Kamienica Królewska 24 wezwania (w 2022 r. było 36 wezwań)
OSP Mojusz 24 wezwania (w 2022 r. były 34 wezwania).

Warto wspomnieć również o najważniejszych inwestycjach ubiegłego roku. W budynku OSP w Sierakowicach wymieniono kocioł węglowy na gazowy, zamontowano nowe drzwi pożarowe i zbudowano ściankę. Modernizację kotłowni przeprowadzono za kwotę 100.215,91 zł.

W ubiegłym roku uzyskano również dofinansowania na łączną kwotę 93 270,00 zł:

50 000 zł modernizacja kotłowni w OSP Sierakowice (wymiana kotła węglowego na gazowy) ze Starostwa Powiatowego w Kartuzach;
25 000 zł na zakup sprzętu i wyposażenia OSP Tuchlino od Wojewody Pomorskiego;
18 270 zł dla 5 jednostek OSP na zakup brakującego wyposażenia od Marszałka Województwa Pomorskiego.

Nie można zapomnieć o trudach, jakie muszą podejmować ochotnicy straży pożarnych. Pomagając innym, często działają w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, narażając swoje zdrowie i życie. Są gotowi o każdej porze dnia i nocy, by wyjechać do działań i nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Ich poświęcenie i oddanie są godne najwyższego uznania, a społeczność lokalna jest im niezmiernie wdzięczna za ich służbę. Dzięki działaniom OSP mieszkańcy czują się bezpieczniej i mają pewność, że w przypadku zagrożenia mogą liczyć na natychmiastową pomoc.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*