Policjanci kontrolują obozy i przypominają o bezpieczeństwie na wakacjach

Policjanci kontrolują obozy i przypominają o bezpieczeństwie na wakacjach

Policjanci wspólnie ze strażakami kontrolowali obozy stacjonujące na terenie powiatu kartuskiego. Mundurowi spotkali się także z dziećmi korzystającymi z obozów harcerskich. Z uczestnikami rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej takiej jak nadejście burzy, czy pożar w lesie. Takie działania będą prowadzone przez służby cały sezon letni.

Jeziora i piękno przyrody powiatu kartuskiego, rokrocznie przyciąga turystów na wypoczynek. Z wypoczynku w powiecie, korzystają również dzieci i młodzież. Są to głównie obozy pod namiotami i kolonie, czy też półkolonie. Nad bezpieczeństwem najmłodszych w trakcie letniego wypoczynku czuwają policjanci i strażacy. Dlatego już od początku wakacji kontrolują obozy pod namiotami. Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowanie dróg, dojazd do miejsca wypoczynku, natomiast w samym obozie drogi ewakuacyjne, a przede wszystkim wiedzę osób odpowiedzialnych za organizację wypoczynku. Podczas kontroli były prowadzone rozmowy z wypoczywającymi na temat zachowań w lesie np. jak zachować się podczas pożaru lasu, nadejścia burzy, zagubienia w lesie itp. 

Mundurowi odwiedzając dzieci, które korzystają z wypoczynku na zorganizowanych koloniach i obozach na naszym terenie przekazali wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku, głównie wypoczynku nad wodą, a także przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno jako pieszy, rowerzysta, czy też pasażer samochodu. 

Reklamy

Dzieci otrzymały od policjantów ulotki z kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” Kolejne spotkania są już zaplanowane.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*