Pomorze. Jest list gończy za Bonkowskim. Szuka go policja w całym kraju

Pomorze. Jest list gończy za Bonkowskim. Szuka go policja w całym kraju

Sąd wystawił list gończy za byłym senatorem PiS-u Waldemarem Bonkowskim – informuje Radio Gdańsk. Mężczyzna został prawomocnie skazany na więzienie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Ciągnął go przywiązanego do swojego samochodu. Czworonóg nie przeżył.

Jak podaje Radio Gdańsk, list gończy za Bonkowskim obowiązuje na terenie całego kraju. Były senator PiS-u jest więc poszukiwany przez wszystkie jednostki policji. Tym samym może zostać złapany nawet podczas rutynowej kontroli drogowej, gdyż w policyjnych systemach figuruje jako osoba poszukiwana.

Informację o mężczyźnie mają też inne służby, m. in. straż graniczna. W rozmowie z reporterem Radia Gdańsk sprzed kilkunastu dni Bonkowski przekonywał, że nigdzie nie uciekł, a jedynie pojechał do sanatorium. Wcześniej mężczyzna złożył w sądzie dwa wnioski – o wstrzymanie wykonania kary i o zamianę jej na tak zwany dozór elektroniczny.

Reklamy

Pierwszy wniosek został oddalony, a drugim sąd w Gdańsku zajmie się w najbliższych dniach. Na niejawne posiedzenie Bonkowski ma wezwanie do osobistego stawiennictwa. Jeśli sąd nie zamieni mu kary, skazany może wprost z sali sądowej trafić do więzienia. Poza karą 3 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności Waldemar Bonkowski ma też przez rok wykonywać prace społeczne.

Źródło: Radio Gdańsk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*