Pow. kartuski. Kierowcy „pod wpływem” z minionego weekendu

Pow. kartuski. Kierowcy „pod wpływem” z minionego weekendu

W miniony weekend czterech kierowców zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu, a jeden pod wpływem narkotyków. Ponadto dwóch nietrzeźwych spowodowało kolizje na drodze. Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za jazdę pod wpływem alkoholu bądź narkotyków grozi kara nawet do 2. lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali aż czterech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

O kolizji drogowej w Małkowie (gm. Żukowo) pisaliśmy już w piątek.

Reklamy

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotni poranek w Otominie (gm. Żukowo). Policjanci z Żukowa zatrzymali do kontroli drogowej nissana, którym podróżował 49-latek. Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny alkomatem. Badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie około 0,3 promila alkoholu.

O drugiej kolizji drogowej dyżurny kartuskiej komendy został poinformowany przed godziną 21 w sobotę. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu kolizji w Baninie (gm. Żukowo), wstępnie ustalili, że 47-letni kierowca fiata, jadąc w kierunku Rębiechowa, na łuku drogi w prawo najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i bocznie zderzył się z jadącą w przeciwnym kierunku 21-latką, podróżującą mini cooperem.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierujących. Badanie alkomatem wykazało, że 47-letni kierowca fiata miał w swoim organizmie około promila alkoholu.

Zobacz również: Małkowo. Pod wpływem alkoholu wjechał w ogrodzenie posesji

Kolejny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę po godzinie 23 w Kobysewie (gm. Przodkowo). Mundurowi skontrolowali volkswagena, którym podróżował 20-latek. Mężczyzna dziwnie się zachowywał, co wzbudziło podejrzenia mundurowych.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 20-latka i przebadali go narkotestem. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków – marihuany i amfetaminy. Policjanci przewieźli kierowcę do szpitala, gdzie została pobrana jego krew do badań.

Ostatni nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę po godzinie 21 w Rutkach (gm. Żukow0). Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla, którym podróżował 42-latek. Mężczyzna został zbadany przez policjantów alkomatem. Badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie około 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu bądź narkotyków stracili prawo jazdy. Ponadto grozi im kara nawet do 2. lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*