Pow. kartuski. Weekend pod znakiem kolizji i wypadków

Pow. kartuski. Weekend pod znakiem kolizji i wypadków

W miniony weekend kartuscy policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych oraz czterech kolizji. W obu wspomnianych wypadkach brali udział motocykliści, zaś sprawców kolizji ukarano mandatami na łączną kwotę ponad 6000 złotych.

W miniony weekend funkcjonariusze z kartuskiej drogówki pracowali na miejscu czterech kolizji drogowych oraz dwóch wypadków z udziałem motocyklistów.

Zgłoszenie o pierwszym zdarzeniu drogowym w Kobysewie (gm. Przodkowo), dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał w piątek po godzinie 12.

Reklamy

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 35-latek, jadąc motocyklem marki Suzuki w kierunku Przodkowa, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się bocznie z citroenem, którym podróżowała 46-letnia kobieta.

W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń do szpitala została przewieziona pasażerka dwuśladu.

Do drugiego wypadku drogowego doszło w sobotę w Miechucinie (gm. Sierakowice). Z ustaleń policjantów wynika, że 21-letnia kobieta, jadąc peugeotem w kierunku Sierakowic, najprawdopodobniej podczas skręcania w lewo zderzyła się z prawidłowo jadącym w kierunku Kartuz motocyklem marki Honda, którym podróżował 31-letni mężczyzna.

W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń kierowca dwuśladu został przewieziony do szpitala.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadków.

W miniony weekend  doszło też do czterech kolizji drogowych, których sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 zł (x3) i 1600 zł. Dodatkowo każdy ze sprawców został ukarany 10 punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*