Projekty edukacji ekologicznej i ochrony przyrody w gm. Somonino

Projekty edukacji ekologicznej i ochrony przyrody w gm. Somonino

Gmina Somonino otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dofinansowanie na realizację trzech projektów z zakresie ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej.

„Weź oddech w Gminie Somonino” to projekt promujący postawy pro-ekologiczne, jak transport rowerowy i dbałość o czyste powietrze podczas pikniku rodzinnego przy Szkole Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie. Koszt całkowity projektu to 8 700 złotych.

„Akcja eko-edukacja” to projekt edukacyjny obejmujący piknik przyrodniczy oraz konkurs fotograficzny skierowany do właścicieli naturalnych ogrodów. Piknik odbędzie się w dniu 8 czerwca w Leśniczówce Sarni Dwór w Somoninie. Koszt całkowity projektu to 29 550 złotych.

Reklamy

W programie Ochrona Przyrody w projekcie „Zielone Dziedzictwo Gminy Somonino” zaplanowano prace porządkowe i pielęgnacyjne przy alei pomnikowej Sarni Dwór, spacery edukacyjne oraz ekspertyzę dendrologiczną pozostałych pomników przyrody na terenie gminy. Koszt całkowity projektu to 42 315 złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*