„Przodkowianie” zbierają na nowe stroje dla zespołu

„Przodkowianie” zbierają na nowe stroje dla zespołu

Obecne stroje mają niespełna 20 lat (…) Są po prostu już zniszczone przez czas – pisze jedna z tancerek Zespołu Pieśni i Tańca „Przodkowianie”, informując o uruchomionej właśnie zbiórce na zakup nowych strojów dla zespołu.

Jak pisze do naszej redakcji Joanna Czapp, tancerka z Zespołu Pieśni i Tańca „Przodkowianie”, w ostatnim czasie zespół zdecydował się utworzyć zbiórkę na nowe stroje. Jak podkreśla, to bardzo duży wydatek i bez wsparcia ludzi dobrej woli nie jest w stanie tego zrealizować.

-Obecne stroje mają niespełna 20 lat, ja osobiście tańczę w zespołach kaszubskich od 14 lat i jak przyszłam do „Przodkowian” jakieś 10 lat temu to ciągle mam ten sam strój – pisze J. Czapp. – Stroje są po prostu już zniszczone przez czas. Oczywiście, co warto podkreślić, nie chcemy ich wyrzucać absolutnie, a dodatkowo zreperować, aby mogły służyć młodszej grupie.

Reklamy

Obecnie „Przodkowianie” na różnych wydarzeniach reprezentują nie tylko gminę Przodkowo czy pow. kartuski, ale bardzo często nawet kraj. Stąd na zespole ciąży odpowiedzialność, aby zakładane stroje były piękne i dobrze się prezentowały.

Chciałbyś/chciałabyś wesprzeć „Przodkowian” jeśli chodzi o zakup strojów? Wejdź na zbiórkę TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*