Przyjaźń. Podpisano umowę na budowę świetlicy

Przyjaźń. Podpisano umowę na budowę świetlicy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Przyjaźni! W przyszłym roku do użytku oddana zostanie nowa świetlica wiejska. Umowa na realizację zadania została już podpisana.

Nowy budynek będzie obiektem dwukondygnacyjnym w nowoczesnej architekturze, o prostokątnym rzucie i dachu skośnym. Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje naziemne (parter i poddasze użytkowe).

Na parterze zaprojektowano m.in: salę wielofunkcyjną oraz zaplecze magazynowe, gospodarcze, techniczne, sanitarne i szatniowe. Na poddaszu użytkowym znajdzie się m.in: sala spotkań oraz zaplecze gospodarcze i sanitarne. Powierzchnia zabudowy to 300 m kw.

Reklamy

Obiekt przeznaczony będzie przede wszystkim do działalności społecznej, skorzystają z niego m.in. seniorzy, ale też panie z KGW. W świetlicy przewiduje się również realizację projektów dla społeczności Przyjaźni i okolic. Wykonawcą prac będzie firma Biuro Obsługi Budownictwa Paweł Biełuś z miejscowości Kowale.

Warto podkreślić, że świetlica powstanie na terenach przejętych od KOWR (dawniej Agencja Nieruchomości Rolnych). Ważne jest również ogromne zaangażowanie Rady Sołeckiej w powstanie obiektu. Koszt inwestycji wyniesie niemal 3,5 mln zł. Na to zadanie gmina Żukowo otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2022 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*