Przyjaźń. Zawisła wiecha na dachu świetlicy

Przyjaźń. Zawisła wiecha na dachu świetlicy

Na więźbie dachu budowanej właśnie świetlicy w Przyjaźni została zawieszona wiecha. W ten sposób wykonawca symbolicznie zaznaczył zakończenie kolejnego etapu prac.

Następny etap prac dotyczyć będzie krycia połaci dachowej. Mury zewnętrzne zostały już wykonane, podobnie instalacje zewnętrzne na działce. Do połowy kwietnia obiekt ma zostać zamknięty od zewnątrz, wówczas rozpoczną się prace wykończeniowe.

Przypominamy, że nowy budynek będzie dwukondygnacyjny w nowoczesnej architekturze, o prostokątnym rzucie i dachu skośnym. Powierzchnia zabudowy to 300m kw. Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje naziemne (parter i poddasze użytkowe).

Reklamy

Obiekt będzie przeznaczony przede wszystkim do działalności społecznej, skorzystają z niego m. in. seniorzy, ale też Panie z KGW. W świetlicy przewiduje się również realizację projektów dla społeczności Przyjaźni i okolic.

Wykonawcą prac jest firma Biuro Obsługi Budownictwa Paweł Biełuś z miejscowości Kowale. Koszt zadania to niemal 3,5 mln zł, z czego 1 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*