Przyszli mundurowi odwiedzili słupską szkołę policyjną. Zobacz wideo!

Przyszli mundurowi odwiedzili słupską szkołę policyjną. Zobacz wideo!

W minioną środę uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach wspólnie z policjantkami z kartuskiej komendy odwiedzili Szkołę Policji w Słupsku. Celem wizyty było poznanie możliwości edukacyjnych w najstarszej szkole policji, zasad szkolenia policjantów oraz zwiedzanie obiektów szkoły.

W 2022 roku Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach, gdzie funkcjonuje klasa o profilu policyjnym. Dzięki tym działaniom uczniowie mogą między innymi dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do służby w policji. Dodatkowo młodzież poznaje funkcjonariuszy z różnych wydziałów, którzy przybliżają im specyfikę swojej służby.

Dzięki podjętej współpracy kolejni uczniowie z klasy o profilu policyjnym, mogli odwiedzić Szkołę Policji w Słupsku. Młodzieży przedstawiony został film, który w skrócie opisał czas edukacji kursantów będących na szkoleniu podstawowym. Następnie uczniowie poznali historię szkoły. Chętne osoby mogły ubrać sprzęt PZ, który wykorzystywany jest w działaniach pododdziałów zwartych policji, np. podczas zabezpieczeń meczy.

Reklamy

Po części wstępnej, która odbyła się na auli, uczniów podzielono na dwie grupy i zostali oprowadzeni po terenie jednostki szkoleniowej. Uczniowie mogli zwiedzić jeden z bloków mieszkalnych. Młodzież poznała jednego z instruktorów strzelania, który oprowadził ich po strzelnicy, następnie zaprezentował uczniom kilka jednostek broni.

Kolejnym etapem zwiedzania była sala dydaktyczna do pierwszej pomocy, gdzie przy okazji przypomniano o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo uczniowie zwiedzili sale dydaktyczne, gdzie przyszli funkcjonariusze uczą się jak przeprowadzać różnego rodzaju interwencje, a Szkoła Policji w Słupsku wyposażona jest w pomieszczenia, które odwzorowują wygląd m. in. baru czy mieszkań.

Takie działania mają na celu ułatwienie młodym ludziom wyboru swojej ścieżki zawodowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*