Puchar Kaszub w Baśkę 2016 w Lipuszu [ZDJĘCIA, WYNIKI]

W niedzielę, 13 marca w Zespole Szkół w Lipuszu po godzinie 13 rozpoczął się Puchar Kaszub w Baśkę 2016.Do udziału w karcianych zawodach zgłosiło się aż 220 graczy.

Puchar-Kaszub-w-Baske_20160313_001_800x497

Zdjęcie 1 z 50

maksymalna liczba znaków 256

Frekwencja zaskoczyła organizatorów Pucharu Kaszub w Baśkę 2016. Spodziewali się oni bowiem 170 graczy, tymczasem w Lipuszu zjawiło 220 osób. Trzeba było dostawiać stoliki i krzesełka.

Puchar Kaszub w Baśkę 2016 w Lipuszu trwa. Zawodnicy rozgrywają rundy. Każda trwa 50 minut. Turniej rozgrywany jest w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań i panów. Do wygrania między innymi telewizor, puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Puchar Kaszub zdobył Franciszek Kortas z drużyny Borawiacy Chojnice. Zawodnicy tego klubu tryumfowali w 3 kategoriach: indywidualnej, par i drużynowo. Drugie miejsce wywalczył Benedykt Mieszczak (BEMIX Więcbork), a trzecie Andrzej Minga (Białogóra II).

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Andrzej Knopik – Emeryci Bytów, Kazimierz Ruszczyk – Echo Gdynia, Jacek Domarus – Szpica Szemud, Andrzej Gradowski – Chojny Chojnice, Jerzy Urich – Tornado Lębork, Józef Miślisz – Szpela II Władysławowo Ryszard Borzyszkowski – Pogodni Dziemiany.

W kategorii pań najlepsza okazała się Bogumiła Szada Borzyszkowska – Emeryci Bytów. Zawody na drugim miejscu ukończyła Helena Hinc – Bazuny Żukowo, a na trzecim – Maria Bołtruczyk – Baszta Bytów.

Turniej par wygrakli Franciszek Kortas i Marek Cherek – Borawiacy Chojnice, którzy wyprzedzili duet z Białogóry II – Andrzej Minga i Kazimierz Rohda. Trzecie miejsce zajęli panowie Andrzej Gradowski i Józef Wysocki z Chojny Chojnice. Na kolejnych uplasowali się: Tadeusz Dominiecki i Jerzy Urich z Tornado Lębork, Benedykt Mieszczak i Piotr Kliszewski – BEMIX Więcbork, Mieczysław Dampc i Józef Miślisz ze Szpeli II Władysławowo.

Drużyniowo zwyciężyli Borawiacy Chojnice (kpt. Kazimierz Trześniewski, Marek Cherek, Franciszek Kortas i Jan Słomiński). Rywalizację zespołową na drugim miejscu ukończył zespół Białogóry II (kpt. Ryszard Dawińdziak, Stanisław Kopystecki, Andrzej Minga, Kazimierz Rohda). Trzecie miejsce wywalczył zespółz Chojny Chojnice (kpt. Andrzej Gradowski, Tadeusz Karnowski, Bogdan Wenderski, Józef Wysocki). W pierwszej dziesiątce znalazły się drużyny: Szpica Szemud, Szpela II Władysławowo, Emeryci Bytów, Tury Chojnice, BEMIX Więcbork, Bazuny Żukowo, Bronczki Kościerzyna.

Puchar Kaszub w Baśkę w Lipuszu zdominowali zaodnicy Borawiaków Chojnice oraz Białogóry II. wietnie wypadli Franciszek Kortas, Benedykt Mieszczak oraz Andrzej Minga.

Organizatorem Pucharu Kaszub, był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Lipuszu.

Skomentuj: Puchar Kaszub w Baśkę 2016 w Lipuszu [ZDJĘCIA, WYNIKI]