fot. UG Sierakowice

Razem posadźmy „Lasy Odrodzenia”

Skutki sierpniowej nawałnicy zdecydowanie najbardziej widoczne były na terenach leśnych. Połamane, powyrywane drzewa przez ostatnie miesiące tworzyły nasz krajobraz. Teraz ma się to zmienić – wszystko dzięki wspólnemu sadzeniu nowego pokolenia lasów.

fot. UG Sierakowice

Pośród 120 ha powierzchni leśnej, które ucierpiały w czasie sierpniowej nawałnicy zdecydowana większość znajduje się w leśnictwie Kamionka. Ostatnie miesiące minęły pod znakiem uprzątania połamanych i uszkodzonych drzew. Ogrom pracy jaki został włożony w te działania przez zakłady usług leśnych, można dostrzec obserwując puste połacie lasu.

By przyszłe pokolenia również mogły cieszyć się pięknem Kaszub w pełni już 28 kwietnia ruszy akcja „Każdy z Nas może posadzić „Las Odrodzenia”. Jak mówi Nadleśniczy Nadleśnictwa Kartuzy wydarzenie to będzie również formą uczczenia tegorocznej rocznicy.

Reklamy

– W  tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, dlatego też  postanowiliśmy nazwać powrót lasu po zeszłorocznej nawałnicy  „Lasem Odrodzenia” – wyjaśnia nadleśniczy Michał Majewski. – W tym roku w całym nadleśnictwie posadzimy   grubo ponad 400 tys. sadzonek 22 gatunków drzew i krzewów leśnych, a razem z uzyskanymi samosiewami liczba ta jest kilkukrotnie większa. Drzewka te będą stanowiły następne pokolenie lasu.  Nad ustaleniem składów gatunkowych pieczołowicie pracują leśniczowie oraz podległe mi służby z dużym wyprzedzeniem czasowym.

fot. Nadleśnictwo Kartuzy

Akcja wspólnego sadzenia drzew i krzewów odbędzie się na terenie leśnictwa Kamionka 28 kwietnia (sobota) o godz. 10.00. Zbiórka w miejscu sadzenia lasu przy drodze z Gowidlina na Kowale. Wziąć udział może każdy chętny, który pragnie pomóc w tym projekcie. Wymagany jest odpowiedni strój (długie spodnie, pełne buty, kurtka przeciwdeszczowa).

Swoje uczestnictwo w wydarzeniu potwierdzić należy do 25 kwietnia pod numerem 58 6852930 lub pisząc na e-mail kartuzy@gdansk.lasy.gov.pl. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*