Region. Michał Kowalski o VIII Biegu Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera”

Region. Michał Kowalski o VIII Biegu Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera”

„Już po raz ósmy na starcie we Władysławowie spotkają się biegacze, którzy pod pomnikiem gen. Józefa Hallera rozpoczną VIII Bieg Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera” – informuje Michał Kowalski, dyrektor COS OPO Cetniewo, współorganizator biegu.

 Jak co roku trasa tego biegu rozpoczyna się we Władysławowie, w dzielnicy Hallerowo tuż przy pomniku gen. Józefa Hallera, biegnie wzdłuż portu, następnie malowniczą ścieżką rowerową wzdłuż Zatoki Puckiej i kończy się po przebiegnięciu 12 km w również w porcie, tyle że puckim, również przy pomniku Hallera.

To symboliczne miejsce, w którym 10 lutego 1920 roku gen. Haller wraz ze swoją Błękitną Armią dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem. Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo, wraz z Gminą Władysławowo oraz miastem Puck, jest współorganizatorem tego wydarzenia.

-Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy brać udział w organizacji tego wydarzenia, które jest bardzo ważne i symboliczne, nie tylko dla mieszkańców Władysławowa czy Pucka, ale i całego Pomorza Gdańskiego – mówi Michał Kowalski. – W zeszłym roku, jak i latach poprzednich bieg cieszył się wysoką frekwencją, niejednokrotnie przewyższając liczbę 400 uczestników na starcie. W tym roku również frekwencja dopisze, są jeszcze wolne miejsca na starcie, zapraszamy!

LINK DO ZAPISÓW: elektronicznezapisy.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*