Region. Nowy kaszubsko-góralski przebój Sstonkii już wkrótce! Ruszyły nagrania

Region. Nowy kaszubsko-góralski przebój Sstonkii już wkrótce! Ruszyły nagrania

Ruszyły prace nad nowym teledyskiem kaszubsko-góralskim Karoliny Stankowskiej! Tym razem nie wystąpią w nim kapele regionalne, jednak, jak zapewnia Sstonkaa, będzie to skoczny folkowy przebój o miłości Kaszubki i Górala, który wielu osobom przypadnie do gustu. Premiera klipu przewidziana jest już na lipiec!

Karolina Stankowska, znana jako Kaszubska Influencerka, a także Sstonkaa, jakiś czas temu nagrała kaszubsko-góralski przebój „Folklove”, który w chwili publikacji tego artykułu może poszczycić się ponad 186 tysiącami wyświetleń w serwisie YouTube. W klipie zobaczyliśmy zarówno polskie góry, jak również kaszubskie krajobrazy, wystąpiły też regionalne kapele.

Okazuje się, że to nie ostatni kaszubsko-góralski projekt pochodzącej z gminy Przodkowo śpiewaczki, bowiem właśnie rozpoczęły się nagrania do jej nowego klipu. Jak opowiada Karolina Stankowska, będzie to skoczna i wesoła folkowa piosenka o miłości Kaszubki i Górala. Razem ze Sstonkąą ponownie zaśpiewa Zbyszek Tatar, znany z poprzedniego teledysku.

Reklamy

Zobacz również: Rozmowy w Perełce – Kaszubska Influencerka: „Boli mnie to, że ktoś hejtuje mnie za język kaszubski…”

Tytuł piosenki jeszcze nie jest znany, natomiast wiadomo, że za słowa śpiewane po kaszubsku odpowiada dr Tomasz Fopke, a utwór napisał Piotr Łopacki. Nagrania zrealizowano w Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Stasikówce. Tym razem nie wezmą w nich udział regionalne kapele, zaś premiera klipu przewidziana jest już na lipiec.

Realizacja teledysku, co podkreśla K. Stankowska, możliwa jest dzięki wsparciu kaszubskich firm.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*