Rekordowa ilość zawodników na VII Pętli Tuszkowska Matka. Startowało 443 biegaczy [ZDJĘCIA]

Rekordowa ilość zawodników na VII Pętli Tuszkowska Matka. Startowało 443 biegaczy [ZDJĘCIA]

W Lipuszu 27 lipca br. o godz. 16.40 wystartowała VII Pętla Tuszkowska Matka. W 10-kilometrowym biegu wzięło udział rekordowe 327 zawodników z całej Europy, natomiast w zeszłym roku wystartowało 283 biegaczy.

[Not a valid template]Na metę pierwszy wbiegł Łukasz Kujawski z Żukowa. Za nim kolejno Łukasz Wirkus ze Szczecinka i Miłosz Kuczkowski z Wielkiego Klincza. Wśród Pań zwyciężyła Antonina Wirkus ze Szczecinka. Za nią kolejno wbiegły na metę Barbara Łącka z Chojnic oraz Alicja Misiak z Susza. Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Imprezę zakończono uroczystą dekoracją oraz losowaniem ciekawych nagród.

– Ja wybieram tylko najlepsze biegi. Dlatego tu przyjechałem (…) To był pierwszy bieg, w którym wydawało mi się, że cały czas było pod górkę – powiedział Witold Orcholski z Torunia

Reklamy

Oprócz biegu głównego odbyły się biegi towarzyszące na dystansach 1200 m i 100 m, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

– Bardzo dziękuję za owocną współpracę z gminą Lipusz. Jest mi niezmiernie miło, że po raz siódmy gościmy w Lipuszu. Dziękuję także służbom porządkowym i wszystkim tym, bez których ta impreza nie odbyłaby się – mówił Henryk Miotk, dyrektor Kaszuby Biegają.

VII Pętla Tuszkowska Matka była siódmą spośród dwunastu imprez w ramach tegorocznego VII Cyklu Kaszuby Biegają. Bieg towarzyszył także dorocznemu Świętu Lipusza, w ramach którego odbyło się mnóstwo animacji dla dzieci oraz koncerty zespołów DeDe Negra i LOKA. Następny start już 18 sierpnia w Szemudzie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*