fot. wejherowo.pl via fb

Ruszają konsultacje dotyczące przyjęcia kaszubskiej nazwy Wejherowa

W piątek, 25 sierpnia ruszają konsultacje dotyczące przyjęcia kaszubskiej nazwy Wejherowa. Konsultacje potrwają do 2 października.

fot. wejherowo.pl via fb

 

Konsultacje będą przeprowadzane poprzez badanie ankietowe, w którym przedstawia się pytanie: „Czy jesteś za ustaleniem dodatkowej nazwy miasta w języku kaszubskim, obok używanej urzędowej nazwy miasta Wejherowo w języku polskim?”.

Zobacz też: OKiS Żukowo: zbiórka dla poszkodowanych w nawałnicy

Ankiety konsultacyjne będą dostępne w postaci papierowej w punktach konsultacyjnych oraz na stronie internetowej www.wejheroworozmawia.pl w postaci formularza internetowego.
Punkty konsultacyjne będą zorganizowane:

Reklamy

1) w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy Placu Jakuba Wejhera nr 8 (ratusz) w Kancelarii Ogólnej na parterze – w godzinach pracy Urzędu;
2) w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wejherowie przy ul. 12 Marca nr 195 (magistrat) w Kancelarii Ogólnej na parterze – w godzinach pracy Urzędu;
3) na Placu Jakuba Wejhera — okazjonalnie jako plenerowy punkt konsultacyjny.
Udział w konsultacjach mogą wziąć tylko mieszkańcy, posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miasta Wejherowa. Każdy uprawniony do wzięcia udziału w konsultacjach może się wypowiedzieć tylko raz.

Odpowiadając na pytanie konsultacyjne należy wskazać odpowiedź „za” albo „przeciw”, stawiając znak X bądź wybierając odpowiednią opcję w formularzu internetowym. Celem umożliwienia weryfikacji czy w konsultacjach biorą udział osoby uprawnione oraz czy uprawnieni wypowiadają się tylko raz,  organizator wymaga podania danych osobowych wskazanych w ankiecie (imię i nazwisko oraz nr PESEL).

Proponowana kaszubskojęzyczna nazwa miasta brzmi: Wejrowó. Dodatkowa nazwa miasta w języku kaszubskim – po wyczerpaniu procedury – będzie mogła być umieszczona wyłącznie na znakach i tablicach drogowych po urzędowej nazwie w języku polskim.

Skomentuj: Ruszają konsultacje dotyczące przyjęcia kaszubskiej nazwy Wejherowa

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*