Rybaki. Zatrzymano właściciela gospodarstwa i jego pracownika. Znęcali się nad zwierzętami?

Rybaki. Zatrzymano właściciela gospodarstwa i jego pracownika. Znęcali się nad zwierzętami?

Dwóch mężczyzn zatrzymano wczoraj na terenie gospodarstwa w Rybakach (gm. Somonino). Podejrzani są o znęcanie się nad zwierzętami. Dodatkowo jeden z nich złamał prokuratorki zakaz posiadania zwierząt.

Jak informuje kartuska komenda policji, policjanci z posterunku w Somoninie na polecenie Prokuratury Rejonowej w Kartuzach razem z Państwową Inspekcją Weterynarii, przedstawicielami OTOZ Animals i prokurator nadzorującą wykonywali czynności na terenie posesji w miejscowości Rybaki (gm. Somonino).

Policjanci na polecenie prokuratury zatrzymali właściciela gospodarstwa oraz jego pracownika. Mężczyźni podejrzani są o znęcanie się nad zwierzętami. Właściciel posesji złamał również prokuratorski zakaz posiadania zwierząt. Na terenie posesji policjanci m. in. asystowali w czynnościach przedstawicielom OTOZ Animals oraz prokuratorowi. Przeszukano posesję i zabezpieczono zwierzęta.

Reklamy

-Przedstawiciele Państwowego Inspektoratu Weterynarii w Kartuzach oraz przedstawiciele OTOZ Animals określili, że stan zwierząt i warunki ich trzymania wskazywały na poważne i długotrwałe zaniedbania w ich utrzymaniu, między innymi był to brak dostępu do wody czy świerzb. Niektóre ze zwierząt przebywały w pomieszczeniach bez dostępu do światła – mówi Aleksandra Philipp z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. – Właściciel zwierząt nie posiadał zaświadczeń o obowiązkowych szczepieniach. Na rzecz OTOZ ANIMALS zrzekł się on dwóch psów i trzech kotów. Pozostałe zwierzęta przekazano na przechowanie gminie Somonino.

Wobec pracownika, który zajmował się opieką nad zwierzętami, Prokuratura Rejonowa w Kartuzach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Wobec właściciela gospodarstwa wczoraj Sąd Rejonowy w Kartuzach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*