Kolejne ścieżki rowerowe połączą gminę Stężyca

Kolejne ścieżki rowerowe połączą gminę Stężyca

Jeszcze w tym roku planowane jest stworzenie około 11 km ścieżek. Prace ruszają wiosną. O planach rowerowych, wójt Tomasz Brzoskowski, informował na sesji Rady Gminy.

Jak podkreśla Wójt Gminy Stężyca, Tomasz Brzoskowski, jest to jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Powstanie ścieżek rowerowych to możliwość aktywnego i bezpiecznego wypoczynku dla całych rodzin. Ścieżki mają zwiększyć również turystyczną konkurencyjność regionu.

Pierwszy odcinek ma połączyć Stężycę z Borucinem. Następnie zostanie wybudowana trasa Kamienica Szlachecka – Wygoda Łączyńska. Dzięki temu będzie możliwość dojazdu na rowerze aż do Wieży Widokowej w Wieżycy.

Reklamy

Wszystkie trasy rowerowe, które planuje gmina, będą utwardzone. Zwiększy to łatwość przejazdu  nie tylko rowerzystom, ale też rolkarzom. Wójt Gminy podkreślił, że będzie to duża zaleta. Zauważył, że w rejonie Chojnic, gdzie istnieje dużo ścieżek, trasy leśne są szutrowe. Ogranicza to wygodę i środki przejazdu.

– Cieszę, że z całym przedsięwzięciem zmieściliśmy się w budżecie. Jeśli zrealizujemy kilometry, które planujemy na ten rok, będzie to około 80/90% wcześniejszych założeń – mówi wójt. – W przyszłości będziemy projektować między innymi połączenie z Somonina od strony Ostrzyc. Będą to trasy w ramach Kaszubskiej Trasy Rowerowej

Planowana jest też duża kampania reklamowa, mająca na celu wypromowanie gminy, jako miejsce całkowicie skomunikowane rowerowo. W założeniach powstać mają mapki turystyczne, na których widoczne będą wszystkie trasy.

W ubiegłym roku udało się ukończyć około 17 km ścieżek na trasach Stężyca – Gołubie, Gołoubie – Szymbark – Wieżyca, Gołubie – Zgorzałe i Zgorzałe – Stężyca. Finalnie zostać ma wybudowane około 40 km ścieżek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*