fot. UG Stężyca

Stanica nad jeziorem Raduńskim Górnym z Nagrodą Przyjazny Brzeg

Marina i promenada nad jeziorem Raduńskim Górnym nadal przyciąga rzesze ludzi. Inwestycja została po raz kolejny doceniona. Tym razem na Targach Sportów Wodnych „Wiatr i Woda”.

fot. UG Stężyca

Promenada oraz marina otrzymały już wyróżnienie w roku 2015. Nagroda została przyznana przez Marszałka Województwa Pomorskiego za „Najlepszą Przestrzeń Publiczną”. Doceniono wtedy jej walory krajobrazowe, promocje sportu i turystyki oraz jej proekologiczne zagospodarowanie brzegów jeziora. Dzięki temu dotychczas niedostępny podmokły teren, został udostępniony poprzez budowę konstrukcji pozwalającej odwiedzającym na obserwację środowiska.

W kategorii Porty i Przystanie, Gmina Stężyca otrzymała nagrodę Przyjazny Brzeg. Jej wręczenie odbyło się w czasie XXX Targów Sportów Wodnych „Wiatr i Woda” w Warszawie w sobotę, 10 marca. Odebrał ją Wójt Gminy Stężyca – Tomasz Brzozkowski.

Reklamy

Komisja w uzasadnieniu przyznania nagrody stwierdziła, że: ”Mariny, przystanie i obiekty turystyczne powstające w ostatnich latach zmieniają obraz turystyki. Ich standard, funkcjonalność i wkomponowanie w otoczenie mogłoby śmiało konkurować z podobnymi obiektami za granicą, często już je przewyższając. To staraniem władz lokalnych powiększa się ofertę dla turystyki. To włodarze miast i gmin odmieniają oblicze swych regionów, ku pożytkowi społeczności lokalnej i turystów”.

Konkurs ten organizowany jest przez Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*