„Scygnąc miesądz” – lada dzień promocja ciekawej książki

„Scygnąc miesądz” – lada dzień promocja ciekawej książki

Opowiadania w języku kaszubskim, opowiedziane z perspektywy dziecka – to m. in. znajdziemy w książce Karoliny Serkowskiej-Sieciechowskiej, zatytułowanej „Scygnąc miesądz”. Promocja dzieła już za kilka dni w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie serdecznie zapraszają na promocję książki Karoliny Serkowskiej-Sieciechowskiej „Scygnąc miesądz”, która odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 17 w budynku Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach przy ul. Kościerskiej 1. Spotkanie uświetni występ uczniów Szkoły Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Ogrody literatury” dofinansowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. A o czym opowiada książka? Jak mówi autorka, jest to zbiór opowiadań w języku kaszubskim, podzielony na dwie części.

Reklamy

-Pierwsza dotyczy postrzegania świata przez dziecko, które dojrzewa, ma swoje rodzeństwo. Postanowiłam się wczuć w tę rolę i spojrzeć na świat właśnie z perspektywy dziecka – mówi K. Serkowska. – Druga część dotyczy szeroko pojętych relacji. Opowiadania głównie skierowane są do młodszego odbiorcy, ale myślę że starszy również znajdzie w nich coś dla siebie.

Opowiadania w języku kaszubskim dopełniają ilustracje wykonane przez mamę autorki Alicję Serkowską. Więcej o książce przeczytać można TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*