Sebastian Kummer nowym sołtysem Somonina: „Jestem pełen optymizmu i zapału do działania…”

Sebastian Kummer nowym sołtysem Somonina: „Jestem pełen optymizmu i zapału do działania…”

Po Gerardzie Trepczyku, który przez wiele lat piastował funkcję sołtysa Somonina, nowym sternikiem miejscowości został Sebastian Kummer. Jaki widzi się w nowej roli? Jak zapatruje się na współpracę z wójtem, a także mieszkańcami? Z sołtysem Somonina rozmawiał Andrzej Baranowski.

Andrzej Baranowski: Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na sołtysa Somonina?

Sebastian Kummer: Zdecydowałem się kandydować na stanowisko sołtysa, ponieważ uważam że Somonino oczekuje zmian. Mieszka tu najwięcej osób w całej gminie. Uważam, że potencjał sołectwa i mieszkańców jest ogromny, lecz niewykorzystany.

Reklamy

A.B.: Co mieszkańcy powinni o Panu wiedzieć?

S.K.: Mam 33 lata, od 12 lat mieszkam w Somoninie. Z wykształcenia elektronik, elektryk-automatyk. Prowadzę firmę zajmującą się wykonywaniem pomiarów instalacji elektrycznych oraz badań termowizyjnych. Prywatnie mąż i tata dwójki dzieci.

A.B.: Somonino to duże sołectwo, w którym praca sternika wsi na pewno nie będzie łatwa. Jak zapatruje się Pan na ten fakt?

S.K.: Fakt, Somonino jest dużą miejscowością i praca na rzecz sołectwa to nie lada wyzwanie. Jestem pełen optymizmu i zapału do działania. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie zawodowe i praca pod presją czasu przy dużych inwestycjach da mi pole do działania.

A.B.: Jakie ma Pan oczekiwania względem współpracy z wójtem Marianem Kryszewskim, jak również z mieszkańcami?

S.K.: Oczekuję owocnej współpracy, już po zakończonym zebraniu wiejskim otrzymałem gratulacje od Pana Wójta i gotowość do działania. Mam nadzieję, że z mieszkańcami uda mi się znaleźć wspólny język.

A.B.: Jakim chciałby Pan być sołtysem i w jaki sposób mieszkańcy mogą się z Panem skontaktować?

S.K.: Chciałbym być sołtysem, który będzie głosem mieszkańców. Dobrym przedstawicielem sołectwa w gminie. Myślę, że wraz z radą sołecką i mieszkańcami uda nam się rozwiązać wiele spraw i wcielić w życie nowe pomysły. Uważam, że najważniejsze jest to, żeby przede wszystkim rozmawiać. Do kontaktu zapraszam za pośrednictwem Facebooka: Sebastian Kummer – Sołtys Somonina, a także mailowo: soltys.somonina@gmail.com.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*